DJ FATTE ide von s inštrumentálnym albumom a my máme radosť


DJ Fatte dokazuje, že je jedným z najproduktivnejších beatmakerov v Česku a po tom, čo sa postaral o hudbu k štyrom albumom IdeaFatte a jednému albumu projektu Rest & DJ Fatte prichádza so svojim vlastným producentským albumom s názvom Což takhle dát si Tesař.

Nevydal sa však na klasickú cestu, ktorá vedie cez československých mcs, prípadne zaplatené zahraničné hviezdy, ale vsadil na čisté, prázdne hudby bez hostí na mikrofóne. Ako je možné vidieť z tracklistu Což takhle dát si Tesař obsahuje 28 inštrumentálnych skladieb, ktoré vynikajú ako zvukom, tak „revolučnými“ názvami. Hostí je na albume naozaj ako šafránu (i keď nechápem prečo sa používa zrovna toto prirovnanie), konkrétne DJi AKA a 1210 Symphony + hudobníci Radimo a Zdeněk Sokolovský, ktorého gitarový part doplnil už výborný album Dočasně nedostupní od IdeaFatte.

Okrem hudby je bonusom aj samotný cover, ten je možné si meniť podľa nálady. Postaralo sa o neho 8 grafikov – Bonus, Famoz, Cork, Matěj Činčera, Zerwox, Gey, Brovar81 a Idea.

Album vychádza už 18.augusta pod TyNikdy! a v premiére si ho budú môcť zakúpiť návštevníci festivalu Hip Hop Kemp, kde bude mať label vlastný stánok so všetkým čo vás iba napadne. Ako prvý singel si môžete vypočuť skladbu s názvom Knedlo, Vepřo, Zerwox

Tracklist:

1. Už jsou tady všichni?
2. Křeček v noční rizoto
3. Nášlap
4. Nové gatě
5. R. j. B. + Radimo
6. Dubas, má panenko
7. Akarony z lidu + DJ AKA
8. Chlupaté podmáslí
9. Linda
10. Berzdejskij
11. Rubikonage
12. Komáři se ženili
13. Nabluté brzo
14. Připravené onehda
15. Zvonil u mě Jay-Z, ale neotevřel sem + Radimo
16. Hnoj úplatná
17. Opomenutí čaganem
18. Černý čaj
19. Škraloup z věnce
20. Daňja
21. Klimbeee
22. Ukradené ukulele + 1210 Symphony
23. Fifňárko
24. Kapačka + Zdeněk Sokolovský
25. Dřívější opoždění
26. Knedlo, vepřo, Zerwox
27. Letecké unešení
28. Zlurva

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.