BEATBOX BATTLE WORLD CHAMPIONSHIP 2009


Dva roky (2008, 2009) sme organizovali pod hlavičkou ArtAttack Beatbox Battle kvalifikáciu na celosvetové beatboxové majstrovstvá. Tie sa konali 28.5.-1.6. v Berlíne. Beatboxová výprava zo Slovenska samozrejme nemohla chýbať. Podľa plánov a dohôd vyrazila v piatok (29.5.) posádka domácich reprezentantov (Džuso a Spot), doplnená o 3člennú komisiu (hlavný vybavovač Matúš, rýchlostný vodič prvej triedy Šimi a človák pre všetko Aleš) smerom na Berlín, kde si reprezentanti v silnej konkurencii zmerali svoje skills.

V kategórii Advancement Class, do ktorej naši borci patrili bola konkurencia (napíšem to priamo) OBROVSKÁ. Viac ako 50 beatboxerov z celého sveta sa striedalo na stage.i jeden za druhým. Kto meškal mal smolu. One Two Three Out. Žiadne čakanie, aj tak bol program nahustený. Nebudem to obkecávať. Naši sa nedostali ani do top16 pavúka. Je potrebné napísať, že oprávnene (i keď sa vzduchom šírili debaty o rodinkárstve – We are family). Viaceré ženské mali lepšie skills ako naši i keď to píšem veľmi nerád a samozrejme je potrebné si uvedomiť, že je to čisto môj subjektívny pohľad.

Viac je zbytočné písať. Program bol bohatý, svoje showcases okrem kvalifikantov z rôznych kútov planéty predviedli aj napr. Killa Kela, alebo Eklips. Bolo sa na čo pozerať, čo počúvať a čo porovnávať. Maximum respect. Výsledky, rozpisy, videá a vôbec všetky dôležité infos hľadaj na www.beatboxbattle.comPáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.