Alica Gurínová na tričkách


V poslednom profile sme Vám predstavili a snáď aj trochu priblížili tvorbu Michala Haziora. Blízko jeho osobe je aj Alica Gurínová, s ktorou už neraz spolupracovali. Prejsť si jej tvorbou znamená ponoriť sa do kresleného sveta. Stretnúť tam ľudí, ktorých tváre nie sú ako tie z davu, stelesňujú emócie. No a napokon splyniete s niektorou z bohato farebne nahustených štruktúr…

Rodáčka z Piešťan Alica Gurínová maľuje, ilustruje, animuje a organizuje. Okrem iného. Od roku 2006 to predstavuje množstvo kreatívnych zákazok a kvantum spoluprác. V animácii dávame do pozornosti napríklad videoklip Bells pre Foolka.

Alica preferuje analóg a svoje videnie sveta premieta do streetartu a ilustrácií. Rada sa tiež nechá ovplyvniť prostredím cudzej krajiny. Tak vznikli výstavy Portugal Sketchbook a Morocco Sketchbook, z ktorých tú druhú ste mohli vidieť vystavenú v KC Dunaj. Galériu ilustrácií od Alice Gurínovej nájdete aj na krásnych produktoch – šatky, tričká, penaženky, obaly na okuliare, stužky… hľadajte ju pod nezávislou slovenskou značkou Retart.

Ilustráciou od Alice sa môže pýšiť aj jeden z releasov vydavateľstva ajlavmjuzik.com, Stratasoul a jeho Luvly Isles. Tento mohutný cover sme navždy zhmotnili vo forme 7″ vinylu. No a keďže Alica a „art“ si idú ruka v ruke, nakreslila pre nás aj svoju podobu ArtAttack.u. Dizajn je zase raz iný ako ostatné a ukázažeme vám jeho bielu a čiernu podobu. O veľkosti A3 sa rozprestiera na prednej strane limitovaného počtu tričiek. Pekný dizajn si pýta pekný strih a preto sme vybrali tričká rovného strihu s valcovanými rukávmi, vyrobené zo 100-nej organickej bavlny. Inými slovami ak ste slim budú vám šik.

TRIČKÁ ALICE GURÍNOVEJ V ARTATTACK SHOPE

Galéria na produktoch pokračuje, želáme príjemné nosenie.

alicagurinova.sk
facebook.com/alicagurinovaillustration

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.