SKATE IN OBLUDA


Letná prevádzka minirampy v Intergalaktickej Oblude zahájená

V sobotu 2.7.2011 sa v záhradných priestoroch klubu Intergalaktická Obluda na bratislavských Kramároch oficiálne zahájila letná prevádzka skateboardovej minirampy z dielne tasty Constructions. Projekt, ktorý realizuje občianske zduženie Asociácia Skateboardingu Slovenskej republiky, má názov Skate in Obluda 2011 a jeho cieľom je aspoň torchu zlepšiť a hlavne upozorniť na žalostné podmienky pre skateboarding v Bratislave.

Otvorenie minirampy prilákalo do Obludy množstvo priaznivcov skateboardingu z celého Slovenska. Pre všetkých bolo pripravené malé občerstvenie z chránenej kaviarne Medzi nami, energia od Red Bullu a do rytmu hrala mladá bratislavská DJka Olie. Projekt oficiálne otvoril podpredseda ASSR Dávid Prokop a potom nasledoval krátky minirampový jam o vecné ceny od Suriva SkateboardsLomography.sk.

Svoje skateboardové umenie prišli ukázať bratislavské legendy ako Lukáš Karásek, Lukáš Mihalec, Andy Suchan či Kubajko Martinek. Nechýbala ani košická minirampová partia Miloslav Šály, Martin Ondrej a Dano Kolinovský či chalani zo Senice na čele s Marekom Janouskom. Popri nich si minirampu vyskúšalo aj množstvo začiatočníkov a po rozdaní cien sa za umelého osvetlenia jazdilo až do neskorých večerných hodín.

Záhradný priestor v klube Intergalaktická Obluda s minirampou je počas letných mesiacov otvorený denne do 16:00 do 22:00 a vstup do priestoru je zdarma. Pre skejtuchvtivých návštevníkov bez výbavy či úplnych začiatočníkov sú na zapožičanie pripravené erárne skateboardy od Suriva Skateboards ako aj ochranné pomôcky vrátane chráničov a heliem. Projekt Skate in Obluda 2011 potrvá až do októbra a počas jeho trvania sú naplánované aj ďalšie aktivity, medzi ktorými nebude chýbať workshop pre začiatočníkov ako aj záverečná skateboardová súťaž. O týchto aktivitách vás samozrejme budeme včas informovať.

Obrovská vďaka patrí partnerom projektu mestskej časti Bratislava – Nové MestoBratislavskému samosprávnemu krajuSuriva SkateboardsLomography.skRed Bull Slovensko ako aj mediálnym partnerom artattack.skboardmag.cz,skaterock.czsport.sk.

Príďte si teda zajazdiť alebo pochillovať do záhradných priestorov klubu Intergalaktická Obluda, ktorý nájdete na Jaskovom Rade 7 v Bratislave na Kramároch.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.