MOOV / SUMMER EDITION


V sobotu 2. júla oslávime v Nu Spirit Clube na mimoriadnom letnom vydaní prvý rok existencie našej hip-hop/soul/beat série MOOV. Tento krát bude bez zamerania na konkrétne mesto (predchádzajúce vydania predstavili producentov a DJov z Viedne, Berlína a Londýna), ale s obsadením rovnako vyberaným. Ak chcete na našu oslavu vyhrať vstupenky, čítajte koniec správy.

S liveactom príde na MOOV „summer edition“ newyorčan Machinedrum, ktorý si za viac ako 10 rokov prešiel viacerými scénami a žánrami. Začínal s pomalšou elektronikou na labeli Merck, ale postupne sa presúval k hip-hopovým a tanečnejším variantám, blízkym producentom ako Dabrye a Neptunes. Neskoršie počiny ho spájajú s glasgowskými LuckyMe, neónovým zvukom pestovaným v okruhu Hudsona Mohawke a prácou so soulovými vokálmi. Každé nové EP posúva aj jeho schopnosť roztancovať klub, kombináciou takmer všetkého z 20-ročnej histórie tanečnej hudby. Od rave cez jungle, uk garage až k juke, všetko v euforickom podaní.

Svoje nové EP Stray Cat a DJské schopnosti príde odprezentovať Abby Lee Tee z Linzu. Jeho pomalé beaty s hypnotickými slučkami síce odkazujú na minulosť hiphopu, ale necyklia sa v nostalgii a posúvajú ho ďalej. Nemecko-rakúsku kliku doplní Flo Alike z Bogaloo radioshow (poznáte z Beat Trippin), česko-slovenské talenty bude vlastnou Dilla-ne-Dilla produkciou reprezentovať Inphy z juhomoravských Boskovic. Všetko začne Stratasoul.

Ak chcete vyhrať vstup na akciu zadarmo a víno k tomu, môžete sa zúčastniť našej sútaže o najlepšiu letnú fotku, kde bude zachytaná naša nálepka (flyer). Nalep MOOV ako etiketu na fľašu vína a odfoť ju pod Slavínom, prelep otrhané plochy pred zmrzlinárňou v Rusovciach, alebo drevenou búdou pri Dráždiaku a pošli nám ju na moov32@gmail.com, postni na Facebook, alebo Twitter. Nálepky hľadajte v Nu Spirit Clube, Bare a svojich obľúbených podnikoch.

Machinedrum (Planet Mu, US), Abby Lee Tee (Shash rec, AT), Flo’Alike (Bogaloo Crew, DE), Inphy (TyNikdy, CZ), Stratasoul (MOOV, SK)
_______________________________________________________________________________________________________

Machinedrum Pochádza z hudobníckej rodiny, v ktorej už jeho starý otec hral country. Už ako malý hral na klavír a gitaru, elektroniku začal robiť asi v 13 rokoch. Prvé tracky vydal ešte ako Syndrone na americkom labeli Merck, ovplyvnenom anglickou „intelligent dance music“ z Warpu a Rephlexu. Neskôr presunul dôraz na „dance music“, čo sa prevalilo hlavne po vydaní albumov Want to 1 2? a Many Faces na LuckyMe. Z histórie tanečnej hudby si vyberá tie najlepšie časti, aby z nich vyskladal euforické tracky a roztancoval nimi na živých vystúpeniach kluby v USA a Európe. Doma v New Yorku hráva na pravidelných akciách Cassette NYC spolu s Praveen Sharmom ako Sepalcure – v projekte, ktorý spája newyorský house deväťdesiatych rokov a 2step Londýna nultých rokov a ktorý sa zapísal hudbou v Aronofského filme Black Swan. Týždeň po Moov vychádza na Planet Mu ďalší Travisov album Room(s) – Bratislava bude po Manchestri alebo Berlíne ďalšie mesto, kde sa počas európskeho turné zastaví, aby ho predstavil.

Abby Lee Tee DJ a producent z Linzu, člen hip-hopovej formácie Hinterland, ktorá pôsobí v okruhu známych Texta a nemá problém s rapom v hornorakúskom dialekte a so súčasnými beatmi. Za ich produkciu je okrem Abbyho zodpovedný Kalifornia Kurt, ktorý s ním spolupracoval aj na práve vychádzajúcom EP Stray Cat. Na ňom nájdete desať čisto inštrumentálnych trackov s hypnotickými slučkami a temnejšími náladami, ktoré obstoja aj v porovnaní so svetovou beatovou scénou. Okrem vlastnej tvorby je Abby Lee Tee aktívny aj v remixovaní (Pixelord, Swede:art) a organizovaní party s hosťami ako Gilles Peterson, Nosaj thing a fLako.

Inphy Hosť z Boskovic na Morave sa najlepšie predstaví sám: „Čau já jsem Inpyh producent/beatmaker z TyNikdy labelu, hudbu dělám už tři roky to budou, tady ve Fruity Loops.“ (ukazuje na laptop na stole, na čestnom mieste pod obalom z LP Donuts od J Dillu – viac vo videu na Cream.cz). K hip-hopu sa dostal cez beatbox a bicie – vďaka šiestim rokom drilu na základnej umeleckej škole získal cit pre rytmus, ktorý v jeho produkcii naozaj počuť. Hral aj v dychovke a ako sám hovorí, keď producent vie hrať na nástroj, dáva do toho viac hudobnosti, nie je to úplne presné ako počítač a je to „víc vyswingované trošku“. Okrem kvalitného beatu je základ dobrá platňa a sampel z nej, alebo z inej hudobnej stopy – môže to byť v podstate čokoľvek, napríklad kreslený seriál, alebo 80s hit Miestna jednička od Vaša Patejdla. Väčšina jeho produkcie je zatiaľ inštrumentálna, ale po remixoch pre Idea a Paulieho Garanda z domovského TyNikdy prídu určite ďalšie kúsky.

LINE-UP
22:00 – 23:00 Stratasoul
23:00 – 00:30 Inphy
00:30 – 02:00 Abby Lee Tee
02:00 – 03:00 Machinedrum
03:00 – 04:30 Flo’Alike
04:30 – 05:30 open

no images were found

Machinedrum

Pochádza z hudobníckej rodiny, v ktorej už jeho starý otec hral country. Už ako malý hral na klavír a gitaru, elektroniku začal robiť asi v 13 rokoch. Prvé tracky vydal ešte ako Syndrone na americkom labeli Merck, ovplyvnenom anglickou „intelligent dance music“ z Warpu a Rephlexu. Neskôr presunul dôraz na „dance music“, čo sa prevalilo hlavne po vydaní albumov Want to 1 2? a Many Faces na LuckyMe. Z histórie tanečnej hudby si vyberá tie najlepšie časti, aby z nich vyskladal euforické tracky a roztancoval nimi na živých vystúpeniach kluby v USA a Európe. Doma v New Yorku hráva na pravidelných akciách Cassette NYC spolu s Praveen Sharmom ako Sepalcure – v projekte, ktorý spája newyorský house deväťdesiatych rokov a 2step Londýna nultých rokov a ktorý sa zapísal hudbou v Aronofského filme Black Swan. Týždeň po Moov vychádza na Planet Mu ďalší Travisov album Room(s) – Bratislava bude po Manchestri alebo Berlíne ďalšie mesto, kde sa počas európskeho turné zastaví, aby ho predstavil.

Abby Lee Tee

DJ a producent z Linzu, člen hip-hopovej formácie Hinterland, ktorá pôsobí v okruhu známych Texta a nemá problém s rapom v hornorakúskom dialekte a so súčasnými beatmi. Za ich produkciu je okrem Abbyho zodpovedný Kalifornia Kurt, ktorý s ním spolupracoval aj na práve vychádzajúcom EP Stray Cat. Na ňom nájdete desať čisto inštrumentálnych trackov s hypnotickými slučkami a temnejšími náladami, ktoré obstoja aj v porovnaní so svetovou beatovou scénou. Okrem vlastnej tvorby je Abby Lee Tee aktívny aj v remixovaní (Pixelord, Swede:art) a organizovaní party s hosťami ako Gilles Peterson, Nosaj thing a fLako.

Inphy

Hosť z Boskovic na Morave sa najlepšie predstaví sám: „Čau já jsem Inpyh producent/beatmaker z TyNikdy labelu, hudbu dělám už tři roky to budou, tady ve Fruity Loops.“ (ukazuje na laptop na stole, na čestnom mieste pod obalom z LP Donuts od J Dillu – viac vo videu na Cream.cz). K hip-hopu sa dostal cez beatbox a bicie – vďaka šiestim rokom drilu na základnej umeleckej škole získal cit pre rytmus, ktorý v jeho produkcii naozaj počuť. Hral aj v dychovke a ako sám hovorí, keď producent vie hrať na nástroj, dáva do toho viac hudobnosti, nie je to úplne presné ako počítač a je to „víc vyswingované trošku„. Okrem kvalitného beatu je základ dobrá platňa a sampel z nej, alebo z inej hudobnej stopy – môže to byť v podstate čokoľvek, napríklad kreslený seriál, alebo 80s hit Miestna jednička od Vaša Patejdla. Väčšina jeho produkcie je zatiaľ inštrumentálna, ale po remixoch pre Idea a Paulieho Garanda z domovského TyNikdy prídu určite ďalšie kúsky.

LINE-UP

22:00 – 23:00 Stratasoul

23:00 – 00:30 Inphy

00:30 – 02:00 Abby Lee Tee

02:00 – 03:00 Machinedrum

03:00 – 04:30 Flo’Alike

04:30 – 05:30 open

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.