KRST DEBUTOVÉHO ALBUMU INDY&WICH


Reportážou z akcie ku krstu debutového albumu českej rapovej formácie Indy&Wich, ktorá sa konala v pražskom klube Roxy nám pripravil náš externý reportér Rokz…

17.5. vyšiel album INDY a WICH s názvom „MY 3“ pod labelom Mad Drum. Následne k tomu patril aj krst v pražskom klube Roxy s hosťujúcimi kapelkami Kontrafakt (Piešťany), Ontoppadis (Holandsko), Grammatik (Poľsko). Pred koncertom som s homeboymi pobehal Prahu (flyeri a plagáty k akcii všade) dal nejaké pivká a tradá do klubu. Roxy je vychýrený klub s obrovskou sálou, poschodím, dvoma barmi – heh a chilloutom.

Vstupné prijateľných 170,- Kč, akurát drahšie pivko 30,-Kč!!! Na medziposchodí ma potešil shopík s vinylmi, kde som zakúpil čerstvý vinyl Indy a Wich pre nášho miestneho Dja Spinhandza. Ako prví sa zhostil pódia kompletný Kontrafakt, čiže Aneška, Ego a Rytmus z Piešťan a pustili sa do boja s českým publikom. Predviedli premakanú show plnú rapu, beatboxu a Aneškových Battle cutov. Publikum, asi dosť presýtené hip hopom neocenilo Kontrafakt ako sa patrí. Na rad prišiel Vec z Kalexcity s troma trekmi. Čas sa napĺňal a v publiku to stále nevrelo.

Dávam piváky a cítim krutý beat. Ontoppadis! Energických 5 Mcs s djom Flexom. Rozbehli krutú show kvalitného rapu. Dávali anglicky, aj holandsky a v ľuďoch to začalo pomaly vrieť. Trekom „Kick the shit“ s rovnomenným refrénom rozskákali všetko, čo malo v Roxy nohy! Z holandska sa predviedol aj dj DNS, ktorý predviedol kvalitný jugling. Ontoppadis vedia! Indy a Wich pokračujú v rozbehnutom pantograffe… Indy rozhadzuje vinyli a cédečka do davu a začína show.

Podporený Wichovou produkciou a djingom, La4-ovým rapom a Aliho feathuringom začínajú trekom „Mít, či nemít“. Indy rapuje rýchlejšie, ostrejšie, pôsobil diktátorsky a profesionálne. Odzneli treky ako „My 3“, „Bratři v rýmu“, hosťoval aj Vec s Rytmusom v treku „Noc je 1/2“, Lafor rýmuje sám v ďalšom treku „Otázky a odpovědi“, s dvoma mcs z Otoppadis dáva Indy a Laforboy trek „V jazycích propletení“ do holandsky produkovanej inštrumentálky heh to bol beat. Wich dokázal, že je stále rovnako dobrý dj ako producent. Pôsobili pozitívne.

Featuring s polskými Grammatik v skladbe „Sila slova“ patril k pomalším, polský kvalitný rap, ako má byť. Odznelo ešte pár vecí z českej kuchyne a na rad prišli kompletní Grammatik, velikáni poľského rapu, so svojskými podmazmi. Eldo a Jotuz držia ľudí na nohách až do druhej hodiny rannej. 4 hodinová show končí, sála sa vyprázdňuje. Posledné doznievanie beatu v ušiach a už iba…tma…pot…energia…

Text: Rokzstar

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *