DMC CZECH & SLOVAK DJ CHAMPIONSHIP


Kráľom českých a slovenských hiphopových DJs je slovenský DJ Vec zo ZlatýchMoraviec. Reportáž z prvých oficiálnych majstrovstiev Slovenska a Čiech v mixovaní, ktoré sa konali v Prahe si môžete prečítať nižšie. Hlavným hosťom bola legenda mixovania majster sveta z 1989 Dj Cutmaster Swift…

Na 15. – 16. júna 2001 pripravila agentúra Eastbase, internetový obchod Vinyl.cz, djská škola LIVC a agentura SubBeats v priestoroch pražskej galérie Mánes prvé české a slovenské kolo 2001 Technics Czech & Slovak DJ Championship. Išlo o lokálne kolo súťaže DMC, konajúcej sa vo svete už od roku 1986 a podporovanej firmou Technics, ako výrobcom legendárnych gramofónov pre DJs Technics SL-1200MK2.

Išlo o dvojdennú exhibičnú vyraďovaciu súťaž s pevnými pravidlami. Prvý deň bol vyhradený pre kvalifikácie (každý prihlásený DJ predviedol 3 minutový set). Druhý deň pre finálové kolá (10 najlepších Djs z kvalifikácie predviedlo 6 minutový set). Do finále sa z kvalifikácie prepracovali : A.L.I., Caballero, Cut Dem, Each, Five, Marvin, Mehdi, Opia, Shy One, a Vec. A konečné poradie? Víťazom sa stal DJ Vec zo slovenských Zlatých Moraviec, ktorý bol veľkým favoritom už po kvalifikácii.

Vec pocestuje 22. – 23. 9. ako zástupca Slovenska a Čiech na Technics World DJ Championship do Londýna. Na druhom mieste skončil brnenský DJ Five, ktorý bol odmenený dvoma gramofónmi Technics SL-1210 MK2 a tretie miesto obsadil pražský DJ Each, ktorý si za výťazstvo odniesol mixpult Technics SH-DJ1200. Všetci finalisti vyhrali naviac DJ sluchátka Technics RP-DJ1200.

Pri príležitosti druhého večera sa v Mánese uskutočnila exhibícia s hlavnou hviezdou Cutmasterom Swiftom víťazom 1989 Technics World DJ Championship. Ďalej vystúpili DJ Twister (Esenuzet, PL) + MC Eldo (Grammatik, PL), Lúza (SK) a Human Beatbox Patrik – Rytmus (SK) versus Jezus (CZ).

Návštevníkom bola k dispozícii internetová kaviareň, bary s miešanými nápojmi a občerstvením a tiež showroom s gramofónmi a rôznymi mašinkami na vyskúšanie, prebehli aj prednášky a videoprojekcie.V showroome bol poprvé predstavený nový gramofón Technics SL-1210M3D!!! V porote DMC rozhodovali českí a slovenskí Djs (Wich, Odpor, Gabo), českí zástupcovia značky Technics a víťaz svetového DMC z roku 1989 Cutmaster Swift.

A čo bude ďalej? Prvý ročník sa síce potýkal s detskými nemocami – na exhibície tohoto typu si ľudia u nás zatiaľ nezvykli chodiť a možno ani sa do nich prihlasovať, ale už to, že na mape DMC Česká republika a Slovensko prestali byť bielymi miestami, je veľkým pokrokom…

Text: Midi

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *