SECRET WARS ČESKO: GRAND FINAL


České Grand finále jedinečnej umeleckej súťaže Secret Wars sa konalo v sobotu 25.5.2012 v zaujímavých priestoroch pražského klubu MeetFactory. Na miesta finalistov sa prebojovali Sasanca z Ostravy a Vladimír Chalupa z Liberca. Tí, ktorých porazili v predchádzajúcich kolách boli tiež krátko predstavení, pozdvihli čašu a potom už sme všetci sledovali napínavý súboj. Kto ešte nevie, ide tu o tvorenie obrazu len čiernou farbou na biely podklad.

Konkrétne v tomto súboji mal každý „fighter“ k dispozícii plochu 2,5×2,5m. Po uplynutí času 90 minút rozhodli o výsledku dvaja porotcovia + hlas publika a v pomere 2:1 napokon zvíťazil Vladimír. Okrem finančnej výhry bude ďalej bojovať v Londýne na Európskom finále Secret Walls. Výnimočnosť tohto finálového kola spočívala tiež v tom, že tu boli vystavené diela z predchádzajúcich kôl, ktoré boli na predaj a ako vždy sa rozdávali štýlové darčeky. Počas súboja zahral resident DJ súťaže Secret Wars – DJ Hlavolam a ako hosť DJ Friky s jeho audio-vizualizáciou. Ďakujeme za skvelé finále aj za samotnú prítomnosť Secret Wars ako v Čechách, tak aj na Slovensku.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.