Retart Skate Remade Projekt 2012


Retart je nezávislá Slovenská značka, prezentujúca súčasných výtvarných umelcov cez funkčné produkty. Tento rok usporiadala jedinečný umelecký projekt, v ktorom prepája skateboarding a umenie.

Projekt vytvára originálnu autorskú sériu ojazdených skateboardových dosiek, ktoré sa pretransformovali do umelecky hodnotného diela. Do projektu Retart zapojil osemnásť skateboardistov zo slovenska a čiech, ktorý poskytli svoje ojazdené dosky. Tie sa následne opracovali a v novom outfite putovali osemnástim umelcom , ktorí im dali originálny vzhľad. Z ojazdených dosiek sa tak stáva umelecký artefakt s dvojitou identitou. Tvorivá energia jazdcov i umelcov v nich zostáva navždy zakonzervovaná.

Vernisáž a slávnostné odhalenie dosiek sa uskutoční 8.júna a potrvá do 12.júna 2012 v galérii Photoport v Bratislave. Akciu otvorí koncert „Nasládle sušienky“, počas akcie bude prebiehať projekcia skateboardových videí a budete mať možnosť prezrieť si foto jednotlivých umelcov s dokami.

Srdečne Vás pozývame.

Do projektu su zapojení : Jazdec / Umelec

1 Martin Petruš / Alica Gurínová
2 Rišo Tury / Tomáš Rybár
3 Peter Miklánek / Dagmara Tragorová
4 Marek Mádr / Michal Hazior
5 Nikolas Tušl / Boris Sirka
6 Braňo Moravčík / Daniel Denes
7 Adam Lukas / Lukáš Parolek
8 Tomáš Evinic / Branislav Laho
9 Marek Zápražný / Daniela Olejníková
10 Maxim Habanec / Erik Šille
11 Marek Kocák / Alexandra Barth
12 Matúš Kucharovič / Matúš Bence
13 Janis Maceridis / Luke Tomski
14 Jano Mihala / Martin Groch
15 Braňo Mrváň / Šateková Ivana
16 Matej Hranka / Dominika Žáková
17 Tomáš Vrana / Petra Hilbert
18 Klingo / Martin Petruš

no images were found

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.