BUSTA RHYMES V PRAHE


Písať o koncerte, ktorý sa konal pred 3 týždňami je trochu oničom, možno zbytočné a trošku ťažšie. Pár udalostí a momentov sa v dôsledku pokročilého času a plnenia školských povinnosti z hlavy vytratilo. Nenapísať na našom webe o live show Busta Rhymes-a by však bolo neúctivé. Nielen voči samotnému účinkujúcemu (hehe), no hlave voči vám, naším čitateľom, ktorí ste nemali toľko šťastia vidieť ho. Možno ste aj po dlhšej dobe zvedaví, ako celú udalosť vnímalo osadenstvo AA teamu. Pretože si vás vážime, nech sa páči.

Ako sme išli …

Rozhodnutie vycestovať do Prahy za ďalším koncertom bolo na uváženie. Pri dlhom zozname mien, ktoré k nám pricestujú cez leto, za ktorými vyrazíme cez leto my, je stále dlhší a pestrejší. Ale predsa Busta? To sa možno už nezopakuje. Nezapreli sme v sebe nadšených koncertov chtivých ľudí a išlo sa. Dokonca veľmi príjemne, vďaka posádke nášho dopravného prostriedku (zdravím všetkých). Telo neoklameš a cik-cak pauzy cestu mierne natiahli. Brány areálu (Slávia – Eden) sme zdolali niečo okolo 22tej hodiny. Na pódiu už koncertovali Prago Union. Znamenalo to dve veci. Pozitívna – už onedlho bude Busta a negatívna – zmeškali sme Strange fruit project. Niekedy si nevyberieš.

To podstatné …

Nemusím ho ani predstavovať. Pozná ho takmer každý, kto sa okrajovo zaujíma o hudbu. Na konte má nespočetne veľa hitov, z ktorých sa takmer všetky odohrali aj na jeho pražskom koncerte. Spoločne s nerozlučným Spliff Star-om predviedli energickú show, mierne divadielko (v tomto prípade padlo vhod). Sem – tam sa síce človek pousmeje nad tým, ako to majú nacvičené, no v konečnom dôsledku je to na dobro veci. My diváci sa bavíme, oni sa bavia – nie je o čom. Break Ya Neck – to veru išlo, odolať skákaniu sa nedalo. Bola vlastne časť, kedy sme neskákali? : ) Vypočuli sme si novú vec We Made It, Bustu s Linkin Park. Predstavil zoznam hostí na novom albume, naposledy nás vyskákal a bolo.

Ani neviem, čo viac dodať. Negatíva nevidím. Bol to super koncert, zaslúži si 9/10. Nerozpíšem všetky veci, ktoré odzneli. Zbytočne by som naťahovala obsah tohto reportu a to nemám vo zvyku. Klasickú frázu na koniec však vo zvyku mám. Kto nebol musí ľutovať, kto bol vie svoje. Teším sa na ďalšie dobré koncerty, akým bol aj tento. Vidíme sa …

Text: Khykha, Fotky: Aleš Leute

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *