BBOYS SESSION 2005


Za gramcami sa za večer vystriedali všetci českí Dji – Glazy, Meehay a Extatic, ktorí svoje úlohy zvládli veľmi dobre, až na problémy s funky hudbou, ale nakoniec sa nejaké čierne koláče predsa len našli. Pred začiatkom som zahliadol medzi trénujúcimi bboymi aj DJa Lukshu, vidno, že týpek vie aj s ihlou aj s telom. Všetko obkecával a uvádzal majster Fidli z českého BeatUpu, sem-tam sa mu aj čosi vtipné podarilo, najviac pobavil českou výslovnosťou slova koniareň, keďže ako správny Čech ho čítal koňáreň.

Do súťaže sa zapojilo 16 dvojíc, z čoho 9 dvojíc postúpilo z kvalifikácie a 7 priamo na mieste, väčšina samozrejme zahraniční hostia z Čiech a Maďarska, keďže slovenská bola kvalifikácia. Finále patrilo Maďarom, najďalej zo Slovenska sa dostali Pego2 a Bruice /Survivers, Sereď/. Maďari ma dorazili, keď víťazná maďarská dvojka Tamas a Peter zo Sons of god 2 skombinovali 2 elementy, totiž chlapík si požičal od Fidliho mikrofón a odložil si ho do zubov. Keď sa dostatočne točil na hlave, začal dávať do mikrofónu beatbox, no mal si tam byť.

Úplný rozpis celého priebehu bojov nájdeš tu: http://www.session.boty.sk/images/tagteams05.jpg

Pred vyhlásením výsledkov finálového boja Tag teams battle bol Footwork contest, v ktorom Prievidzu reprezentoval Točko, nakoniec aj víťaž kontestu – http://www.session.boty.sk/images/footwork05.jpg

Zaujímavý bol súboj medzi Andym /Outbreak, Poprad/ a Erikom /Floor Rockers, Moldava/, ktorí asi celkom nepochopili, čo znamená footwork a predvádzali akrobaciu, preto sa ich porota rozhodla oboch diskvalifikovať.

Plagát sľuboval aj rapovú nádielku – vlkov H16, lenže organizátori, zo strany Športovej haly, zanedbali svoje základné povinnosti a tak si ujo po asi 150 predaných vstupenkách dal na ďalších najmenej 150 pauzu. Preto sa zopár ľudí dostalo na Bboys Session ružovo ako na Eltona Johna a Fonky by nemal chalanom z 16ky čo vyplatiť. Dostali aspoň na cestu, keďže sa celkom slušne prehnali. Po včerajšom „Flapse“ druhá smola pre Fonkyho. O to viac sa ale ľudia tešili na afterparty…

Videá a všetky potrebné info nájdeš na session.boty.sk

Text: Gabo, Fotky: Netrep

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *