ONYX V BRATISLAVE


Dlho očakávaný koncert NY legendy ONYX sa odohral na akcii ODKAZ vbratislavskom PKO posledný piatok 7-meho. Ešte pred samotnou akciou sa ozývali rôzneohlasy na to, že bez Sticky Fingaz to nebude mať ten pravý nádych. Asi málokto z násmal však možnosť zažiť ONYX v plnej zostave a objektívne tak posúdiť rozdiel. Celkovo však Európe veľa zastávok neuštedrili, môžeme byť teda vďační aj za takýto zážitok.

Akcia začala vystúpením českých D. REAL C. Ja osobne som ich registrovala 1x, a najbližšie by som sa asi ani nenechala len tak nahovoriť. Podmazy a celkovo hudba boli na počutie celkom fresh. Dojem ale mierne kazil rap, ktorý sa mi zdal dosť silený, a týpkovi už potom nepomohli ani slovákofilné poznámky. V tom, že som nebola jediná s podobným pocitom, ma utvrdil pískajúci dav (jedine, že by si mysleli opak). Lepšie už na tom boli britskí MAJOR & DOOM-MAN a pomaličky začali presviedčať ľudí o tom, že dnes večer si prišli pozrieť kvalitný hip-hopový koncert.

Ten sa už aj reálne začal odohrávať po nástupe ONYX. Fredro Starr bol plný energie a odzneli známe veci ako “Last Dayz“, “Shut´Em Down“, “All We Got Iz Us“ či “Slam“. Keď však počet spomenutých songov vynásobíte dvoma, tak vám vyjde približný počet všetkých odohraných songov. Takáto matematika sa určite odzrkadlila aj na spokojnosti divákov.

Ževraj ešte vystúpil aj avizovaný ZVERINA, no o tom nech vám porozprávajú tí, čo tam ostali. Zverinove vystúpenia však málokedy sklamú, verím teda, že tentokrát tomu nebolo inak…

Fotky: Tofk, RičidicK, Text: Keit

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *