MARTIN – New Spirit Jam


Keď sa povie graffiti, tak si predstavíme človeka so sprejom v ruke. Keď sa povie street art, všetko naberá iný smer. Zrazu chalani v rukách držia nielen spreje, ale aj valčeky na maľbu interiérov, lepia po stenách materiály rôznorodého druhu, napríklad aj taký polystyrén, a línie udržiavajú cez vopred vyrezané šablóny. Street art v uliciach ožíva cez akcie organizované samotnými umelcami. Tak sa stalo i druhý aprílový víkend v Martine. Ozdobou jamu bola aj prvá photo wall od Lomography na Slovensku.

Na poludnie Jam otvorilo celkom prajné počasie. Reprezentatívna skupinka umelcov sa v ostatnom čase zozbierala zo všetkých kútov Slovenska a to z domácich Martinčanov, Bratislavy, Trnavy, Košíc, Michaloviec či Bardejova. Ohlasovaní hostia z Rakúska sa napokon nedostavili, ale na kvalite to nijak neubralo. Hudobne akciu doprevádzali Róbert Zeleňák a vychytený snowboardista, dnes už aj moderný spevák – Hafner.

Keď už boli všetci na miestach, začalo sa sprejovať na 38m stene v pasáži organizátora New Spirit skate shopu. V rodinnej atmosfére sa vytvorila okolo 25členná tvorivá dielňa, spomedzi ktorej vytŕčali štyri dievčatá. Na záver akcie umelci vytvorili jedinečnú streetartovú mozaiku. Tešíme sa na pokračovanie …

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *