ajlávmjuzik ponúka nové veci


Dali sme si na čas pokoj, ale pod povrchom sa diali veci. Aké veci, čo za veci, ukážte veci … hovorí sa v divadelnej hre Radošinského Naivného Divadla, ktoré mám tak rád. Player a.k.a. prehrávač a.k.a. ďakujeme za inšpiráciu Inphy-mu. Potrebná vec, ktorá dlho chýbala na stránkach labelu. Absencii je koniec. Tri, štyri, odtéraz sa prehrávač nachádza pod každým projektom. Môžete si spätne vypočuť hudbu z minulosti, alebo ho iba využiť ako rádio pri práci.

O novú-krásnu-úvodnú fotku vydavateľstva-webu sa pričinil Peter Sitič, naša trnavská spojka. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie.

Reset & Krek – Minuta ticha (instrumental & accapela version)

Dvojica Reset & Krek vydala 1. apríla pod labelom TM Rekorc svoj album s názvom Minuta ticha. CD obsahuje 15 bláznivých trekov držiacich sa jedného konceptu, čomu nasvedčuje aj tracklist v podobe jednej vety. CD/DVD svojim originálne spracovaným obalom (foto Chemik, dizajn Nabis) doslova vytŕča z klasického stojanu na cédečká. Súčasťou búkletu je aj knižka so všetkými textami v pôvodnom záhoráckom znení.

Hudbu zahral Krek prevažne na klávesoch. Temné melódie dopĺňa záhorácky rap v podaní Reseta. Témy sú fiktívneho, možno až morbídneho charakteru a tak je potrebné k nim aj pristupovať. Do projektu sa zapojilo aj pár hostí (Veget, Luzer, Lyrik, Torula, 8semskij, Bene).

Prečo by však malo byť vrcholom autorovho snaženia „iba“ vydanie CD ? Prečo neponúknuť poslucháčovi aj verziu buď-alebo. Možnosť zapojiť sa a vytvoriť niečo ďalšie, alebo „len“ počúvať a v hlave si vytvárať svoje vlastné príbehy. S nápadom som oslovil chalanov a oni súhlasili. Týmto by som rád smeroval verejnú výzvu pre raperov, producentov, djov, hudobníkov, spevákov, filmárov, ilustrátorov … tento release je pre všetkých, ale predovšetkým pre vás. Použite čokoľvek a ohláste sa.

Vytvor si svoj vlastný originál – ajlávmjuzik hrou … www.ajlavmjuzik.com

Dobrá správa na záver. Nebude dlho trvať a prinesieme vám ďalšiu lahôdku. Zn. ajlávtrntejblizm …

– prečítaj si rozhovor s Krekom v myjavskom nárečí
– objednaj si svoj originál v našom ArtAttack Shope

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.