RETRO HIP HOP Z NINJA TUNE


Producent Blockhead je rodák z New Yorku, čo možno čiastočne zapríčinilo jeho lásku k hiphopovému hudobnému žánru už v mladom veku. Pozíciu rapera vymenil za tvorcu beatov a po dvoch albumoch vo vydavateľstve Mush Records sa venoval najmä produkcii podkladov a beatov pre druhých raperov, až nakoniec vydal prvý inštrumentálny sólo album v Ninja Tune Records. Nasledoval druhý, tretí a štvrtý a toto obdobie bolo popretkávané spoluprácou s menami ako Aesop, Murs, Open Mike Eagle a vystupovaním s interpretmi ako Dj Cam, Kid Koala, Cold Cut či Bonobo.

Zdá sa, že Blockhead sa nazatiaľ u Nijna Tune zakotvil a aktuálne tu vydal aj piaty album Interludes After Midnight. Názov referuje na nočnú show, ktorá v New Yorku fungovala počas 80.-90. rokov a definuje tak prostredie, ktoré ovplyvnilo Tonyho Simona aka Blockheada v počiatkoch jeho hudobného vnímania. Preto aj pojem „retro“ v názve tohto článku a na túto tématiku rovnako odkazuje aj vizuál albumu a flyeru akcie v Nu Spirit Clube.

Blockheadov najnovší album Interludes After Midnight je kombináciou zaprášených samplov, pípania analógových syntetizátorov a dychových nástrojov, ktoré sú šikovne premiešané s funky beatmi a atmosférou New Yorského downtownu. Prídťe si pozrieť a vypočuť ako to všetko znie, americký producent Blockhead sa naživo predstaví na koncerte mesiaca v bratislavskom Nu Spirit Clube už v stredu 27. marca 2013 s podporou rezidentných DJs. Program je nasledovný:

20:00 – 21:30 Dj Code

21:30 – 22:30 Dj Magalova

22:30 – 00:00 Blockhead

00:00 – 01:30 Dj Vec

01:30 – end Back2Back

Vtsupenky nájdete na Ticketportal alebo Tixy

Informácie o akcii nájdete aj na FB

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.