Názov Stavby teraz alebo nikdy


eNeS vznikol ako fúzia skupín L.Ú.Z.A. a Drvivá Menšina z bratislavskej Petržalky. V rámci skupiny začalo žiť svoj vlastný život aj duo 2D, teda Dano a Dena a.k.a. Čistychov a DNA. Stali sa známymi už debutovými nahrávkami LúzaDrviváMenšina na kazetách, ktoré sa prirodzene šírili medzi ľuďmi. Tvorbu zavŕšili vydaním albumu Reč Naša, ktorý je v slovenskom hip hope „ledžendery“ a ešte dnes sa dá celkom slušne vydražiť.

Ten, kto si pamätá koncert Názov Stavby z čias, keď hip hopová kultúra na Slovensku bola ešte len malým chlapcom na ihrisku, iste si spomenie na to, že väčšinou išlo o jedinú akciu tohto druhu široko-ďaleko a to v dosť riedkych časových intervaloch. Sme hrdí na to, že Artattack tu bol s Vami už vtedy a sledoval pozorne ich tvorbu. Rovnako sme tu aj dnes, keď je situácia opačná, všade sa na Vás valí množstvo udalostí, na ktoré ste virtuálne „pozvaní“.

Medzi nimi sa však niečo vyníma, niečo na čo si nemôžete povedať: „veď to uvidím nabudúce“, pretože nabudúce podľa avizovaných informácií od organizátora tour I Love Party Production už nebude. Tour eNeS, ktorá sa bude konať v marci/apríli roku 2013 možno istým spôsobom nazvať prelomový. Ukončuje jednu éru, aby uvoľnila priestor druhej.

Pri tejto príležitosti bol pripravený aj špeciálny Tour Promo Mixtape, ktorý zhotovil Jacob Bizzare, fungujúci tiež ako Denov koncertný DJ. Obsahuje kvalitný výber z tvorby NS ako celku, ale aj jej samostatne fungujúcich členov a završuje ho hymna slovenského hip hopu Štát ťa núti. Tá sa objavila už na kompilácii Vybrané z Davu, ktorú sme vydali v roku 2002. Viac info o nej si prečítajte TU

Členovia eNeS sa dnes už sólo venujú svojim projektom a životu. Uvidí sa, či aj v tomto prípade nebude platiť, že veľký odchod je predzvesťou veľkého návratu. Neboli by sme proti – samozrejme.

no images were found

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.