BURN IT DOWN 2


Produkcia Burner Posse odviedla kus dobrej prácičky, keď na piatok 4.3.zorganizovala akciu Burn it down II. Všetko dôležité v ten večer sa odohralo v trnavskom Baila Bare, kde sa zišiel naozaj požehnaný počet ľudí, aby doplnili atmosféru k pestrému line-upu. Na zozname boli okrem iného Dji Spinhandz, Shakul aSpank či mc Vec, týpci z Hesla a Rendezsky. A neostalo iba pri sľuboch…

Začiatok prebiehal tradične s prešľapujúcim davom okolo prázdneho parketu. Skutočný štart odpálila až bratislavská formácia Heslo, ktorých ste mohli rozoznať tiež podľa identicky výrazných tričiek. To už sa pred pódiom hmýrila masa ľudí a značne podporovala jednu skladbu za druhou.

Čakanie na nasledujúce dianie spríjemnilo vystúpenie breakdance, a potom už nasledoval priateľský freestyle battle medzi vyzývajúcim úchylným R.O.K.Z. a Jankom z Novej Doby. O víťazovi spravodlivo rozhodol hukot publika, nebolo totiž pochýb o tom, že Jankove reakcie súpera jednoznačne pokorili.

Následne na to sa na pódiu objavila kompletná Rendezska SK, aby svojim vystúpením nažhavili divákov na jeden z hlavných bodov večera, a tým bol krst ich debutového vinylu „To snáď né!“. Na záver ich doplnil aj Štvanec, ktorý zotrval do konca, pretože mu prináležil post krstného otca. Tu sa prvý krát objavili technické problémy, kvalita zvuku totiž nezodpovedala predstavám hlavných aktérov.

Tieto ťažkosti následne poznačili aj vystúpenie pána Veca, v spolupráci s Dj Jazzym. Bez ohľadu na to a na mierne zachrípnuté hrdlo predstavil svoj nový album „Dobré ráno“, pričom čerstvé vecičky striedali posvätné evergreeny. Doplnila ho aj petržalská formácia H16, a osobitne tiež Kardinál.

Ako sa počas vystúpení nahromadil burcujúci dav, zotrval tak až do neskorých ranných hodín. S priebehom tejto hip-hop párty mohli byť teda právom spokojní všetci jej účastníci…

Fotky: Dick, K8, Ondo, Opal, Text: K8

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *