ARRESTED DEVELOPMENT – klasika v Bratislave


Po čase sa V Bratislave predstavila opäť formácia, ktorá dokáže nielen predávať svoje cd, ale hlavne a to je v dnešnej dobe, kedy za Vás väčšinu práce hravo zvládnu počítače omnoho dôležitejšie, predviesť aj kvalitnú show. Tentokrát nešlo o nikoho menšieho ako o Arrested Development, tí sú pojmom na svetovej hudobnej scéne už 15 rokov, ako na koncerte povedal leader skupiny Speech.

Formácia vznikla v Atlante/Geogria na východnom pobreží USA ako akýsi proto-gangsta projekt pod názvom Disciples Of Lyrical Rebellion, ktorý predstavovali Todd Thomas a Timothy Barnwell, ktorí sa zoznámili počas štúdia na Art Institute Of Atlanta. Neskôr pribrali nových členov (Taree Jones, Temelca Garther, Donald Jones) a premenovali sa na Arrested Development. Vytvorili akýsi afro-centrický vzor a začali bývať spolu v jednom dome. Významne ovplyvnený spiritualizmom Baba Oje a rovnako aj formáciou Sly And The Family Stone vstupujú s grandióznosťou a obrovskou charizmou do hudobného sveta v roku 1992.

Arrested Development dostalo značku ako najväčší a najlepší breakthrough roku 1992 so singlami ako „Tennessee“, „People Everyday“ and „Mr. Wendal“, ktoré boli dlhé týždne na vrcholoch hitparád. Popri albume 3 Years 5 Months & 2 Days in the Life of–, prispeli aj soundtrackom ku kultovému filmu Malcolm X a v decembri 1992 vychádza aj ich Unplugged z divadla Ed Sullivana pod názvom Unplugged Live, úspešný rok sa skončili získaním dvoch cien Grammy. Neskôr nasledoval Zingalamaduni a za ním The best of Arrested Development a Arrested Development Greatest Hits.

Fotky: DOHOLAcrew

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *