Pozri si dokument z festivalu SAC


Medzinárodný festival streetartu a graffiti s paralelnými projektmi počas celého roku, výstavy, workshopy, rozľahlé exteriérové vizualizácie a iné formy súčasného pouličného umenia. Zameraním sa na staršie, často komunistické steny a budovy, školské areály s graffiti problémom, S.A.C. tím posúva tieto priestory ku divákovi a mení ich na určitú formu umenia, ktoré možno použiť na súkromné majetky tak dobre, ako aj pre celú verejnosť.

Festival Street Art Communication 2010

Priebeh: 16. – 22. august
Miesto konania: Gymnázium Exnárova 10, sídlisko Dargovských hrdinov, Košice

Základná škola spolu so susedným gymnáziom dalo povolenie S.A.C. tímu na všetky ich steny. Viac ako 30 rozľahlých plôch maľovaných cca 80 umelcami zo siedmych krajín, počas 7 dní v jednom spoločnom areáli. Festivalu sa zúčastnilo niekoľko svetovo známych writerov.

Sprievodný program

V areáli prebiehali počas celého týždňa sprievodné akcie /súboj ilustrátorov – Secret Wars, letné kino, workshopy, športové podujatia a koncerty/. Zabezpečené boli predajné stánky a základné potreby pre týždňový „camping“. Novinkou bol hudobný stage. Návštevníci festivalu mali tak možnosť sledovať nielen umelcov pri ich práci, ale aj bohatú hudobnú dramaturgiu.

video: Palko Matia/ youtube.com/bdisizz
hudba: Dj Stratasoul/ soundcloud/stratasoul

– odporúčame pozrieť si aj bohatý fotoreport zo SAC 2010

Záverom ešte doplníme informáciu, ktorú by ste si mali zapísať do diárov veľkými písmenami. 15-21.august – Košice – Street Art Communication 2011

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.