J Dilla z papiera? Cubeecraft!


Aktualizované: Robeast sa po čase pripomenul novými postavičkami Cubeecraft. Mená J Dilla, MF Doom a Quasimoto, doplnil „valentínový“ Mayer Hawthorne so svojim typickým vinylom a okuliarmi. Tie pridal autor ako bonus aj v „ľudskej“ veľkosti. Tiež sme si všimli, že pribudol aj modrý Lord Quas (kresba z albumu). Prajeme príjemnú zábavu.

Máme pre vás tip na dobrú víkendovú zábavu. A dokonca bez počítača. „Stačí ihla a niť a mutant bude žiť“ zaznie z úst SEdlákov na Kačici s hlavou tigra. Cubeecraft je tiež tak trochu mutant. Papierová postavička-hračka, ktorú si dokáže každý postaviť pri minimálnej zručnosti, troche voľného času, troche trpezlivosti, bez použitia lepidla, stačia nožnice a šikovné ruky. Cubeecraft je kult, dalo by sa napísať. Ľudia si vymýšľajú a vyrábajú svoje vlastné „limitky“.

Na domovskej stránke www.cubeecraft.com nájdete „úplne všetko“. Od ninja korytnačiek, cez politikov až po „troopers“ z hviezdych vojen a Darth Vadera. Výnimkou nie sú ani Dick Tracy, či iné filmové a seriálové postavy. Na tejto stránke sme zase objavili bonusy ako Michael Jackson, Vincent Vega a Jules Winnfield z Pulp Fiction atď. Na svete je naozaj bohatý výber, stačí si vybrať a postaviť si svoj vlastný Cubeecraft … objavili sme dokonca Hitlera 🙂

Naši obľúbenci sú: J DillaMF DOOMLord QuasFico, tých sme si už aj sami zhotovili. Pre všetky kreatívne hlavy je v ponuke aj tzv. DIY (do it yourself) verzia.

Dobrá rada stojí groš: Odporúčame vytlačiť si postavičku na tvrdší papier, bude sa vám ľahšie stavať a vydrží dlhšie.

Bavte sa_

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.