Názov Stavby – Reč naša EP


Kedže nejde o nový počin, ale o staré známe veci od NS, nebudem komentovať samotné tracky, veľmi dobře ich každí pozná. Platňa vyšla u BoomBap.cz, Hlava BoomBapu Abd52, je povestný svojim obdivom ku chalanom z Bratislavskej Petržalky, preto im ponúkol vydať vinyl. Urobil veľmi dobrý ťah, pretože sami chalani na vinyl od vydania NS EP u SubBeats nejako asi nemysleli.. Reprezentatívny, pekne spracovaný obal človeka hneď vťahuje do atmosféry.

NS = Lúza + Drvivá Menšina = Dano, Hajtkovič, Slipo, Dena, Šegi, Bacil … zvolili práve pesničky (ktoré vidieť vyšie). Dúfajme, že im i tento asfalt ktorý obsahuje i pár inštrumentálok pomôže ku kvalitným koncertom, na ktorom nebude počuť skákajúce CD..

Zoskupenie Názov Stavby si za svoje dlhé pôsobenie získalo veľké meno medzi staršími i mladšími. Starší ich rešpektujú pretože patrili medzi prvých, mladý ich dokonca považujú za svoje vzory. Producent/DJ kapely Robo neskôr premenovaný na Hajtkoviča má svojský producentský rukopis, ktorý poznáť hlavne podľa samplovania slovenských až slovanských motívov a veľkou podobnosťou bicích vo svojej produkcii. Tá sa stretáva s obdivom hlavne u mladšej generácie, ale i s nevôľou. Na prstoch jednej ruky by som vedel spočítať ale i tracky ktorými doslova zabil a prinútil vysloviť uznanie, všetkých bez rozdielu veku.

Na záver dodávam, že túto platňu by mal vlastniť každý fanda sk rapu, bez rozdielu toho, či má gramofón, alebo nie.

Tracklist k EP Reč naša (BoomBap Rec. – 2004)

A1. Rodina
A2. 2002
A3. 2002 (Inštrumentál)
A4. Každá hľadá … (Inštrumentál)

B1. Štáťanúti
B2. Stavamsaza

Text: Spino

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *