BWO


Short-stuff je z Lutonu pri Londýne a prevádzkuje vydavateľstvo Otupení roboti. Ku každej nahrávke pridáva komix na pokračovanie – krátke príbehy, kde sa producenti prebíjajú cez mierne vyšinutý dystopický svet. Bok Bok ako Gandalf preoblečený za pumpára podáva Short-stuffovi dávku magických nočných slimákov, Brackles zachraňuje Martina Kempa z rúk zlého Geioma. Short-stuff má checklist a postupne si odfajfkáva: vytvoriť vlastný zvuk (“zoberieme uk funky, primiešame house a acid”), založiť label, vytvoriť legendy, spraviť remixy Ms. Dynamite, Wileyho a Cassie, zahrať si na Slovensku.

Zatiaľ čo sme sa nepozerali, vytvorila sa v Poľsku za rok-dva scéna, ktorú dnes nálepkujú PL funky. UK má svoj garage a funky, tak prečo nie poľské varianty. The Phantom je jeden z producentov na kompilácii PL funky a hýbe sa rovnako rýchlo ako scéna na pomedzí UK funky a hybridného dubstepu (tam nájdeme aj Shors-tuffových robotov). Vydal EP na anglickom labeli Senseless, koncom minulého roka hral v Žiline na Eastern Daze a mesiac po BWO bude v New Yorku. Vo svojich setoch spája nové veci z anglicka a poľska s klasickým 2stepom a housom.

no images were found

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.