ajlávmjuzik a gergaz


5 rokov späť sme sa zakusli do idey šírenia dobrej slovenskej hudby digitálnym spôsobom. Snažíme sa byť pokorní a vážime si každú spoluprácu. Každý release, či spojenie netradičných osobností v pestré celky. Podľa ohlasov vás, fanúšikov (a hejterov) sa často krát tieto kolaborácie páčia. To je dostatočný popud na ďalšiu a ďalšiu aktivitu. Ďakujeme!

Február je tak trochu mesiacom pána Jamesa Yancey-ho. 7.2.2012 sme vydali pod hlavičkou vydavateľstva ajlávmjuzik projekt Dillalog ako „výpoveď o tom čo je tu počuť“. Symbolický narodeninový dar pre človeka, ktorý odišiel príliš skoro a jeho cit pre hudbu bol nenahraditeľný. Plejáda raperov vzdala ne/priamo poctu a svojimi kvalitami opäť dokázala, že aj my v strede Európy vieme! Ako bonus sme pribalili akapely všetkých zúčastnených. Pomocná ruka – pridaná hodnota pre nekonečné využitie.

Počas roka sa postupne zapojilo mnoho producentov, ktorí predstavili svoju víziu a zvuk. Ďakujeme! Jednotlivé skladby zaujali viac či menej, niekedy vôbec. Prevažne sa jednalo o hiphopové mutácie. O to viac sme ostali potešení, keď sa ozval on …

Jimmy Pé reprezentuje, ako sám tvrdí „dedinu“ – Moravský svätý Ján, z ktorej sa vydáva na výlety do sveta. Jeho domovské vydavateľstvo – Gergaz je už dnes pojmom. Úspechy zbiera aj vďaka živým vystúpeniam. Za všetky spomenieme viacnásobné účinkovanie na festivale Sziget v Maďarsku.

Vydavateľstvo Gergaz založila dvojica GLGN a Jimmy Pé, ktorí naposledy spolu ako The Global Optimistic vydali kritikou aj verejnosťou cenený album Moon trees. Jimmyho hudobná produkcia je pestrá a čerstvá zmes. Tvorba má tendenciu znieť zádumčivo, na hranici medzi temnou a euforickou aktuálnou elektronikou.

Podobne ako Karaoke Tundra a Surreal Madrid aj Jimmy Pé a label Gergaz boli (a sú) pre nás v mnohom inšpiráciou. Preto máme veľkú radosť zo spoločného projektu. Prijmite od nás tento release opäť v kontexte daru v zmysle „ako by to znelo keby …“

Release TZAES si môžete zadarmo stiahnuť cez ajlavmjuzik.com, alebo alternatívny link ajlavmjuzik.bandcamp.com

gergazrec .net
facebook.com/jimmype
soundcloud.com/jimmy-pe

O crazy artwork sa postaral Skunk „boľavá osmička“. Ďakujeme!

01 feat. Strapo + Torula – Trnavská pomazánka (remix)
02 feat. Supa – What´s the dill (remix)
03 feat. SEdláci – Gdo vela pije neví kerá bije (remix)
04 feat. Eremen – Život2012 (remix)
05 feat. Idea – Tleskej (remix)
06 feat. Plexo – Musíme si pomáhať (remix)
07 Jebnutý (remix)
08 Trnavská pomazánka (instrumental)
09 What_s the dill (instrumental)
10 Gdo vela pije neví kerá bije (ins
11 Život2012 (instrumental)
12 Tleskej (instrumental)
13 Musíme si pomáhať (instrumental)
14 Jebnutý (instrumental)

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.