WWW v KC Dunaj


Spojenie českej a slovenskej scény do jednej spolupráce zvykne prinášať zaslúžené ovocie. V tomto konkrétnom prípade hovoríme o spojení Českého centra a OZ literarnyklub.sk. Už po druhý krát prinášajú akciu s názvom CZECHO MECHO. Pravidlom akcie je, že sa má konať vždy v posledný štvrtok v mesiaci, priblížiť Vám niečo z literárnej či inej umeleckej tvorby v priestoroch literárneho klubu a v neposlednom rade predstaviť hudobnú legendu z Československej hudobnej scény, čiže z čias, kedy česi a slováci tvorili jeden národ. V aktuálnom februárovom vydaní sú bonusom hostia nachádzajúci sa na jednej vlnovej dĺžke s headlinerom, avšak s viac než desaťročných rozdielom v roku založenia.

Kdesi hlboko v koreňoch československej hudobnej scény drieme veľa mien, ktoré sa zaslúžili o rozvoj vo svojom žánri, čím predbehli svoju dobu a zostanú tak v pamätiach fanúšikov. Práve na to, aby sme sa nezabudli v nostalgii, slúži akcia konajúca sa vo štvrtok 28.februára v bratislavskom klube  KC Dunaj. Pojítkom medzi účinkujúcimi sú tri písmená WWW. Ako prvý vystúpi v Literárnom klube Lubomír Typlt, pôsobiaci okrem iného ako textár a dramaturg skupiny WWW, ktorej históriu vo svojej prednáške určite neopomenie, plus slovne predstaví svoju výtvarnú tvorbu. Dá sa povedať, že všetok prejav využívajú WWW ako priestor na vyjadrenie naplno, či už ide o rapové texty, kde dávajú dôraz na znenie slov alebo vizuálnu stránku. Vďaka tomu sa aj čoskoro odčlenili od tradičného hip hopu, ich cesty zabiehali aj do mainstreamovej scény a nejeden ich klip zablúdil aj do umeleckých galérií. Za dlhé obdobie svojho pôsobenia ako kapela vydali 2 albumy, boli nominovaní na cenu Anděl a vystupovali na hudobných festivaloch v Holandsku a Paríži. Cudzí im nie je ani ich predskokan, slovenský  Ink Midget, nakoľko na jednej z piesní ich albumu Re-leave hosťuje Sifon, teda spevák a raper spomínaných WWW.

Hip hop, dub step či elektronika… to všetko okrem iného spája vo svojej produkcii DžunyJA čiže DJ Junior, ktorý skvele doplní predchádzajúcich interpretov a keďže už má za sebou vystúpenia napríklad s menami ako DJ Shadow či The Prodigy, bude po tom všetkom ešte stále čo počúvať. Príďte si vypočuť a pozrieť aktuálnu tvorbu kapely, ktorá odštartovala éru v československom hip hope a jej členovia sú stále aktívnymi hudobníkmi a umelcami. Pôjde o skutočný kultúrny zážitok.

Sledujte informácie o akcii na FB

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.