PD-HIP-HOP.SK PARTY


Párty od domácich pre domácich. Pd-Hip-Hop Community a Mefisto Hip-HopShop Prievidza pre fans prichystali ďalšiu párty. Tentokrát bola o to slávnostnejšia, že na nej prebehol krst vinylu A.D./Lyrik-H „Kapitalizmus“. Hudobnú stránku večera vyplnili dji Vec, Jazzy, Mate, Hoody a mcs JSS, Lyrik-H, A.D.,Hlas Reality…

Do klubu som prišiel okolo ôsmej zvyknutý z minulej akcie vo Flash Clube, na ktorej to žilo od oficiálneho začiatku, nie prípad tejto párty. O ôsmej prázdno ako v jedálni poobede, ľudia sa začali hromadne zbierať až okolo pol jedenástej, preto sa začalo hrať až pol hodinu pred polnocou. Dovtedy hrali Mate a Hoody nejaké skladby len tak pre dav.

Show zahájili domáci Hlas Reality, ktorí uviedli publikum asi 6imi skladbami do riadnej nálady prierezom svojej tvorby. Nakoniec dal DEK ešte svoju skladbu Misia 2, ktorú každý v PD pozná, a tak to aj vyzeralo.

Po Hlase na pódium vystúpil AD, známy to hýbač nielen prievidzských hláv a rúk. Nové skladby, čakal by som Spoza beatov, nič také, ale prekvapenie dobré, bolo vidno na dave. Dal veci ako 5 rokov v hre, Mám vela vecí + novinky z krsteného vinylu : Keď sa mi zdá s Konkom a neskôr aj Kapitalizmus s Lyrikom. Konko ma dorazil tým, ako skladbu s ADem prežíval, kde mohol, tam ukázal prácu svojich rúk a najmä spieval s ADem, čo sa u DJa vidí málokedy, skrátka zžitý s vecou, pre mňa tá pravá šou.

Po Konkovi sa za gramce postavil Jazzy, aby zahral podmaz pre Kapitalizmus, ktorý začal publikum solídne rozbíjať. Ďalej dával Lyrik svoje veci z vinylu, Nárez a Život je ťažký plus skladbu o Bratislave a spoločnú vec s DEKom. Potom okolo 0:40 prišiel na pódium človek s bývalého JSS, Ďzuva, pokrstil nejakým červeným džúsom novú platňu, tú potom hodil do publika tak, ako to spravili JSS na krste albumu Rap čo má reč v auguste 03. Po krste prišiel Lyrikovi na pomoc Buri, chalan, ktorý ľudí pod pódiom dostal svojím rasta hlasom. Dali spolu skladbu Stále sa dejú tieto veci, 13ka z albumu.

Ďalej stál za pultom Jazzy, ktorý svojím setom dorazil dav takým spôsobom, že najprv publikum namotal akapelou a potom pustil skladbu v plnom znení, čo je asi jeho obľúbená vec na párty, lebo to spravil s Jednašeska ftvojom klube, Rap 2005 a Hanba Ti, ale najviac dav zabil vecou od KF, ERA, pri ktorej vynechával časti skladby a počúval publikum, ako dáva s ním. Dosť ma dostal kombináciou akapely od Veca, Akože reperi, ktorú pustil na podmaz Get u freak on od Missy.

Hustá párty, na ktorej som videl JSS pokope asi posledný krát, rozlúčka to bola viac než dôstojná, bolo mi trochu ľúto, že chalani s Džuvom nedali XX.storočie, ktoré by ľudia z publika určite radi počuli. Až neskôr som sa dozvedel, že Džuva mal prísť pôvodne na párty aj zaspievať, ale keďže mal v sobotu šichtu a bol na nohách už nejakých 20 hodín…

Asi 3krát na pódium vybehol vždy iný týpek, spoločnú mali iba alko-náladu, čo mohlo chalanom s mikrofónom dosť vadiť. Inak pohoda ako sa patrí, škoda, že som nevidel Veca a Spinhandza hrať svoje sety, bo som bol mŕtvy už niekedy o pol2hej, keď mal svoj set pod ihlou Jazzy. Iba tí, čo zostali aj potom, vedia, ako gramomajstri zahrali…

Text: Gabo, Fotky: Drobec, Gabo

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *