INSTANT SUMMER – interaktívna skateboardová výstava


Sedím doma v teple a pozerám sa von oknom. Zem je pokrytá nesúvislou vrstvou snehu, obloha je sivá a teplomer klesol hlboko pod bod mrazu. Z kúta na mňa smutne hladí môj skateboard. Dobre viem, že tak skoro sa s ním von nedostanem. Zima a skateboard proste nejdú dokopy. Chcelo by to leto. Teraz hneď. Že je to problém? Už sme ho vyriešili. V Karlovej Vsi sa totiž nachádza odovzdávia stanica tepla, v ktorej nedávno vypuklo instanté leto. Instanté leto pre skateboardistov, ktorým zimné počasie nepraje.

Tou odovzdávacou stanicou tepla je ateliér OST-960, ktorý vďaka ústretovosti spoločnosti Bratislavská Teplárenská využíva výtvarný umelec Erik Binder a instanté leto je interaktívna skateboardová výstava Instant Summer. O leto tak už v Bratislave núdza nie je. Priblížia vám ho diela mladých umelcov z prostredia skateboardingu a keby Vám to nestačilo, zahriať sa dá aj na nainštalovaných skateboardových prekážkach, ktoré tvoria interaktívnu zložku výstavy. A keďže sa jedná o prvé kryté športovisko určené pre skateboarding v našom hlavnom meste, mení sa výstava aj na akúsi zimnú platformu pre tento kreatívny šport.

V piatok 11.1.2008 sa tak zima zmenila na leto, keď sa v OST-960 otvorila výstava vernisážou. O hudobný podmaz sa postaral DJ Haf a pre návštevníkov bola ešte okrem občerstvenia a vystavených diel pripravená aj skateboardová exhibícia popredných slovenských jazdcov. Jednoducho skvelá letná atmosféra.

Výstavu INSTANT SUMMER Vám prináša tasty.sk v spolupráci s OST-960 a partnermi výstavy – MADA, BoarderKing, Red Bull, Siemens, Suriva skateboarding a Asociácia Skateboardingu Slovenskej Republiky. Svoje diela tu vystavujú: Erik Binder, Roman Bicek, Peter Molnár, Tibor Marko, Lukáš Karásek, Ivan Kalev, Matej Kardelis, Pepe Ehrenberger, Ivana Šáteková, Michal Babinec a Martin Porubovič.

Výstava potrvá do konca februára a je otvorená pre verejnosť od stredy do piatku od 14:00 do 20:00 a cez víkend od 10:00 do 20:00. Počas výstavy prebehnú štyri workshopy skateboardingu pre verejnosť a na záver sa uskutoční pretek formou voľného jazdenia. Pre deti je pripravená fingerboardová dráha a návštevníkom bez skateboardu sú k dispozícií erárne.

Ateliér OST-960 sa nachádza na rohu Silvánskej a Brodskej ulice v Karlovej Vsi v Bratislave oproti OD Centrum. Aktuálne informácie níjdete na webe výstavy – www.instantsummer.sk

Doprajte si aj Vy kúsok leta v tejto zime …

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *