DIRTY BEATZ 2


Fotoreport a report z druhého pokračovania PD žúru, na ktorom, sa opäť predstavili kvalitní zástupcovia všetkých viacerých elementov – bboys, djs, mcs…

2ka v názve by mohla znamenať, že ide o druhé pokračovanie série žúrok v Prievidzi, konkrétne v Space Clube, konkrétnejšie z Fonky-ho produkcie. Je to pravda, až na to, že 1ka bola v PD presne pred 15timi mesiacmi, 28.novembra 2003. Vtedy boli u nás na návšteve Kontrafakt, bboys Quassit X-boys, DJi Spinhandz a Shakul, domáci boli Moja Reč a BreakFans, špecialitou bol ArtAttack Shop a videoprojekcia bboys videí.

Line-up pre vol.2 bol hustý: AMO, Hlas Reality, Spino, BreakFans, Quassit. Vstup od 21:00, vnútri, ako inak, nikto. Spino hrá pre pár trénujúcich bboyov nejaké beaty do tanca, spím a budím sa, až keď pred desiatou púšťa Keď sa mi zdá od nášho ADho s muzikou od trnavského majstra Konka. Potom počujem čosi z Wichovho mixtapu Work Affair. O desiatej majster Spinhandz hrá Stavam sa za od eNes, čo nenecháva nikoho chladným, o štvrťhodinu neskôr Pod*eb hu od KF, ale len prvú polovicu – Rytmusovu slohu, čo prítomných trochu štve.

Pred pol jedenástou Fonky oznamuje oficiálny začiatok battle medzi domácimi BreakFans a chalanmi z Quassit, battle trvá len pol hodiny, ale za ten čas sa vo vzduchu točilo dosť nôh a rúk, publikum to videlo a cenilo. Bboyom hral do boja Spinhandz. Po nich sa na akožepódium postavili homeboyi Hlas Reality, čiže DEK, Trib a Frogstar, hudobne ich kryl opäť Spino. Začali skladbou Láska k štýlu, potom Staré časy, Frogy si spomenul na Modrú Žiaru… pri Volím rap počujem časť refrénu R-A-P zo všetkých strán, neskôr ďalšie skladby, DEK dáva svoju Misia 2 a chalani končia skladbou Život pekle, spomínam na ich demo…

Spinov krátky interlude vypĺňa čas pre polnocou, kedy sa za gramce postavil Amen2. Viktor Hazard hrá môj obľúbený Terror Squad a nový vinyl od Drvivej Menšiny, potom Pi*u o mne víš od KF, refrén samozrejme vedia a aj kričia všetci. Na hodinkách mám 00:07 a to sa už na pódium chystajú Moe a Opak, na otázky typu „Prievidza žije?“ sa nedá odpovedať inak ako brutálnym rámusom spod pódia.

Prvou skladbou je Svet patrí mne, ktorú sa však Moemu podarilo dať až na 3tíkrát, zle bolo počuť beat, no na 3tí raz sa to podarilo vyladiť. Dvadsať minút po polnoci Moe sľubuje freestyle a hneď ho spolu s Opakom dáva do podmazu od Terror Squad. Potom chalani dávajú Kontest do podmazu Nárez z nového vinylu ADho a Lyrika H, ktorý sme krstili na minulej akcii v PD: www.artattack.sk/akcie/112/112.htm

Slavín burcuje publikum do extrémnych hlasových výkonov, ráno nebude mať nikto hlas… Ďalej Sklamal som, skladba, ktorú chalani dávali, keď boli v TV (Metro na STV2). Moe pripíja na publikum, hneď na to, o trištvrte na jednu, Amen púšťa podmaz od Roots Manuvu, do ktorého chalani dávajú akúsi AMOverziu skladby Zakázané uvoľnenie (Trosky, spomínaš?). Na radu prichádza nový vinyl, takže Bra-ti-sla-va a Rap 2005 rozbíja publikum na črepy šťastia.

Potom rozlúčka a za gramce ide opäť Spino, ktorý púšťa podmazy pre chalanov z Piešťan, tí dávajú svoje neohlásené bonusy v podobe beatboxu a freestylov plus nejaké skladby o skazenej ulici. Po Spinovi je na ihlách znova Amen Hazardér. Ten predstavuje špeciality Bratislavskej kuchyne a na podmaz Toni Braxton : Hit the freeway púšťa Nasovu akapelu Made u look, fakt zaujímavá kombinácia chutí, ale chutí. Ľudia pod pódiom zatvárajú rakvu zvnútra, Amen zaklincuje a zakopáva svojím setom, R.I.P, publikum hotové.

Okolo druhej opúšťam ľudí a klub s pocitom hustej párty, dobre zorganizovanej, všetko klapalo. Iba Moe sem-tam rozoberal mikrofón…a tie beaty na začiatku AMO, ale to sú problémy techniky, po chvíľke to bolo fajn. PD opäť zažila kvalitné vystúpenie kvalitných bboys, DJov a chalanov s mikrofónom, ktorí mali čo povedať…

Text: Gabo, Fotky: Drobec

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.