Delik – Daj mi 5


Koľko sa dá toho povedať v piatich skladbách? Môžu sa do nich zmestiť flow aj príbehy? Zistíte to, ak si pustíte Delikovo Ep Daj mi 5.

Na Slovensku sú hiphopové kapely, ktoré nič podstatné nepovedali viacerými albumami. Sú tu popové hviezdy, ktoré nič podstatné nepovedali za celú svoju kariéru a napriek tomu ich velebia poslucháčí hudobných odporností ako Rádio Viva, Express (a pokojne dopĺňajte ďalej takmer každé slovenské rádio).

Našťastie však jestvujú ľudia, ktorí nepotrebujú zametať nezmyslami. Ale dokonca aj keď rozprávajú o nezmysloch, sú vtipní. Pretože majú flow, ktorým prevalcujú takmer všetko. A dobré by to bolo, aj keby rapovali trebárs o adventnom venci na vianočnom stole.

Také je Delikovo Daj mi 5. Trochu osobné, trochu podpichujúce a trochu sebastredne typické pre Moju reč.

Lenže ono je rozdiel, keď sa pästičkami do pŕs udiera kapela z „jou jou sídliska“ smiešna ešte aj pre fanúšikov No Name, a keď o sebe rozpráva človek, ktorý rapom už dávno pochoval aj … (a pokojne aj tu dopĺňajte ďalej takmer každého slovenského rappera).

Keď tento mentálny akrobat začne rozprávať o sebe a svojom alebo cudzom živote – a je teraz jedno, či to je, alebo nebodaj nie je pravda – nejakým spôsobom sa vás to týka. Lebo každý máme za sebou nepodarené dni a noci, no najmä nepodarené vzťahy, ktoré nás mrzia.

Hudba je vraj katarzia. A aj keď nie je a Delik „len“ odpovedá na bezvýznamné otázky, je to stále dobré. Dobré je to dokonca aj vtedy, keď má pre hiphop typickú potrebu obhájiť samého seba. A ešte lepšie je, že táto pätica skladieb je zadarmo aj legálne.

Ja dávam päť, lebo cením toto Ep.

Tracklist

01. Mentálny akrobat / produkcia : Jozef Engerer, rap : Delik
02. Monte carlo paráda / produkcia : Jozef Engerer, rap : Delik
03. Otázky / produkcia : Jozef Engerer, rap : Delik
04. Prievan / produkcia : Jozef Engerer, rap : Delik
05. Daj mi 5 + Supa / produkcia : Jozef Engerer, rap : Delik, Supa


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.