DASEMOLINA 10


V sobotu 17.1.2004 zažila Žilina opäť kvalitný kultúrny program v podobe hiphopovej akcie DaSemolina. Tá oslávila svoje malé výročie, pretože sa uskutočnila už po 10 krát.

Ako sa na výročie patrí, program bol o niečo bohatší ako inokedy a nešlo len o kvantitu ale i kvalitu. Večer otvoril už tradične b-boys battle. V ňom sa stretli chalani z Trial teamu (Krupina) + Stred (Zvolen) a Break Fans (Prievidza). Po breakeroch nasledovali samotné vystúpenia kapiel. Domáce farby hájili Ťažké czinky a Rapresia.

Zo Slovenska sa za majkami predviedli ešte bratislavskí H16, kapela ktorá má dobrú formu a valcuje svojimi vystúpeniami jedno mesto za druhým. Zo susedných Čiech sa predstavili Prago Union a Cossiga + Sirky kru, ktorí predviedli svoju rap/beatboxovú show. Ďalšou zahraničnou kapelou, tentoraz z Poľska, bola, pre mnohých možno neznáma, o to však zaujímavejšia formácia Bezkres.

Novinkou mala byť i graffiti life performance v podaní Maroša 03, ktorá sa však nakoniec nekonala. Záver akcie mal tiež pôvodne patriť open majku o ceny – tričká, cd´s, drinky, časáky, ktorý sa takisto nekonal, takže záver patril djom Matjaz, Kato, Skupla a Yano

Fotky: Terezka a Woshka


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *