Spank a Beny – prezentovaní prostredníctvom našej kompilácie Vybrané z davu


Čo znamenajú vaše mená? Prečo práve Beny a Spank?

Beny: To meno mám asi od 2. triedy na ZŠ. Je to podľa môjho priezviska, ktoré kvôli fanynkám radšej nebudem prezrádzať…

Spank: Meno Spank som si vymyslel sám, keď som sa snažil maľovať. Nemá žiadny hlboký zmysel, ale prischlo mi.

Prečo ste nazvali track „stále hip hop“?

Beny: Ja tomu dávam 2 vysvetlivky, buď to, že môžeme rapovať o hocičom, je jedno či to bude battle, či to bude niečo poetické, stále to budeme my a stále to bude hiphop. Alebo, že veľa ľudí, teraz myslím takých, čo nepočúvajú rap, počujú dva úplne odlišné tracky, a povedia: „čo? veď to je stále to isté dokola, stále hiphop“.

Spank: V podstate to už Beny vystihol. Len by som dodal, že netreba hľadať extrémne hlboký zmysel v samotnom názve tracku.

Vystupujete ako dvojica Spank a Beny stále spolu, alebo to bol iba jednorázový projekt?

Beny: Pôvodne (minulý rok) to vzniklo, len ako jednotrázový projekt, ale potom sme už začali robiť na nových veciach (napr. „stále hiphop“) a už to tak ostalo. Aj na vystúpeniach hráme ako Jedna celá a Spank.

Spank: Pôvodne sme plánovali len jednu skladbu, ale zistili sme, že máme podobné zmýšľanie a pohľad na hiphop. A mňa aj Beny-ho texty nakopávajú k väčšej kreativite.

Beny: Nápodobne.

Aké sú vaše spoločné, alebo samostatné plány do blízkej budúcnosti?

Beny: Hm, spoločné sú napr. nahratie (už konečne) nášho dema BSP, bude to také krátke EP, bude na ňom 5 trackov + remix na každý. Do blízkej budúcnosti asi toto. A ja osobne ešte nahrať nejaké veci s Jednou celou, to je naša galantská posse (Beny, Peko, Maté a Elby).

Spank: Áno to demo je už nachystané na nahratie takmer rok, stále pribúdajú ešte nejaké nápady, dúfam, že ho do konca roka stihneme vydať. Nechávame si s tým veľa času, lebo chceme, aby to ako celok znelo kvalitne, nemám rád keď niekto nahrá za víkend celý „album“. A moje vlastné plány, s djom Shakulom mám nachystané 3 tracky. A plánujeme do budúcnosti viac vecí, nechajte sa prekvapiť. Samozrejme s BURNER POSSE budeme pokračovať v organizácii akcií.

Kto vám robil hudbu? Nezdá sa vám, že je s tým samplom „shark“ pochmúrna? Nechceli ste radšej niečo veselšie?

Beny: Hudbu som robil ja. Hm pochmúrna? Môžeš sa tešiť na remixy, mimochodom Spank-ov podkrovný remix je už hotový, a je veselší.

Spank: Nezdá sa mi pochmúrna, myslím, že ju text a wordcuty oživujú. A inak ako Beny spomenul, bude sa dať počuť aj v remixoch, tak si každý vyberie verziu, ktorá sa mu bude páčiť.

Kde hľadáte inšpiráciu pre nové texty?

Beny: Ja hľadám vo všetkom. Na battle rýmy si stačí stiahnuť pár mp3. A inak celkovo v živote, v radostiach, v sklamaniach…

Spank: Aktuálne dianie, knihy, internet, ľudia, vzťahy…

Váš názor na slovenský hip hop?

Beny: Je to tu lepšie ako pred 2 rokmi, ale aj tak mňa osobne oslovilo len pár kapiel, napr. Trosky, Flaps, Severná strana …Protanofóbia.

Spank: Čo sa týka hudby, vypočujem si všetko, ale naozaj sa mi páči len minimum. Z djov sa mi najviac páčia Vec a Jazzy. Sledujem samozrejme aj graffiti scénu, Bratislava, Trnava, Žilina a ešte pár jedincov. Čo sa týka brejku sa pasujem za amatéra, ale zdá sa mi, že scéna je tu docela silná.

Posledná otázka je otvorená, môžete si v nej povedať, čo iba chcete…

Beny: Teší ma teplo, leto, prázdniny, parties…život! A čo ma štve? Štvú ma týpci so šatkami na hlave, pomaly sa z hh párty stane tuctuc párty, tj. kto je najlepšie oblečený a kto toho najviac vyfajčil.

Spank: Teší ma aktívne žiť a pocit, že sa môžem v zrkadle pozrieť sám sebe do očí. Rád by som tiež na tomto mieste apeloval na začínajúce skupiny aby po dvoch mesiacoch svojej existencie a práce s djom neuverejňovali svoje demá na internete.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *