Danglár a jeho LEGENDY s.r.o.


V „undergroundových“ priestoroch galérie Michalský dvor, sa v stredu 18.1.2012 uskutočnila vernisáž výstavy „LEGENDY, s.r.o.“ od Jozefa „Gertli“ Danglára. Výstava potrvá do 12.2. a my vám môžeme iba s nadšením odporučiť si tam zabehnúť. Samotný autor rozhodne žiadny „underground“ nie je a jeho práca je inšpiráciou nielen pre ilustrátorov, či výtvarníkov. Dokazuje to aj v rozhovore pre ŽIVOT.

Vernisáž sa konala od 17h, čo bola jediná chyba na kráse. Ako poznamenal Bene: „Bohužiaľ o tomto čase prídu iba študenti a zevláci na víno. Nie ľudia, ktorí si môžu dovoliť dať 5000€ za originál.“ A je to úprimná škoda. Medzi legendy s.r.o. podľa nás patrí aj samotný autor. Okrem neho sa na akcii zúčastnil (logicky) aj kurátor výstavy Laco Teren a hudobný hosť: skupina QuasiTrio (Marián Jaslovský, Marián Benkovič, Róland Kánik).

Galéria Michalský dvor vznikla 8.12.1995 a nachádza sa v suterénnych priestoroch bývalého Jesenákovho paláca na Michalskej ulici č.3 v Bratislave. Starobylé klenby a tehlové steny vytvárajú nenapodobiteľný koloryt priestorov, ktoré sú vyhľadávané výtvarníkmi i početnými návštevníkmi. Doteraz sa tu uskutočnilo 70 profilových výstav, na ktorých sa prezentovali výtvarníci nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky, Nemecka, Kanady, USA, Belgicka a Ukrajiny. Priestory sa stávajú aj miestom prezentácii kníh, hudobných koncertov, krstov CD, tlačových konferencií a ďalších kultúrnych a spoločenských aktivít.

foto: Peter Sit

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.