Bekstejdž no. 1


Už je to tu zase. Obľuba rôznych mili, nano a piko neustále rastie a tak neprekvapí, že elektronický festival trochu zvláštnej hudby pre trochu zvláštnych ľudí, bratislavský Wilsonic, má aj svojho zimného bračeka. Teda skôr sestričku. Micro.

Minulý rok priviezla Daddyho G z Massive Attack, ktorý zahral technicky všelijako, no ľudí pobavili. A následný rozhovor, ktorý sme spolu robili, pobavil zase mňa. Marshall bol totiž dosť vtipný a vtipnejší by bol už iba chemický rozbor jeho krvi. Pretože vyzeral, akoby práve vykradol etnoshop rezaný lekárňou.

Tentoraz sa budeme medzi zeleninou, ovocím a bagetami natriasať pod taktovkami Dani Siciliano, Missill, Gipsyho s jeho romano hip-hop kapelou a dídžeja Insa. Ktorý je podľa tlačoviek neskutočne IN. Keby to nebol „kamoš“, zakladateľ združenia 300H, za ktorého externého člena sa tak trochu považujem, aj by som sa zasmial.

Pretože čítať slovenské PR správy je niekedy rovnako zábavné, ako pozerať mexické telenovely. Čo na tom záleží, že sa smejete na miestach, na ktorých to tvorcovia ani náhodou nezamýšľali. Svojou absurdnosťou totiž dokážu prejsť všetkými fázami blbosti a gýča, až sa z nich napokon stane doslova umenie.

Alebo presnejšie, celkom absurdný román. Len sa nemôžete zbaviť podvedomého pocitu, že všetkých relevantných aktérov v ňom osobne poznáte. Asi aj toto k tej našej hre na šoubiznis patrí. Škoda, že na Slovensku je málokedy šou a biznis skoro nikdy.

Odporúčame: Tento týždeň dosť logicky piatkový micro.Wilsonic v Starej tržnici. Pretože Gipsy.cz sú naživo výborní, Parížanka Missill je sympatická 25 ročná dídžejka hrajúca urban music, ktorá má prsty v streetarte, graffiti i webdizajne, Dani Siciliano robí napríklad s Herbertom a Inso je Inso.

No, a keď sme už pri tej hudbe mesta, skúste aj jeho umenie. Kto ešte nevidel, a neverím, že takých je veľa, pozrite si tvorbu bristolského Roberta Banksa. Na rozdiel od mnohého moderného konceptuálneho umenia to nie je „len“ úchylná kravina s pseudoteoretickým obkecom.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *