Bankovky


Marek Cina (aktuálny víťaz slovenskej časti súťaže Secret Walls) nám koncom 2013 poslal komorný report s impozantným nápadom. Tak ako ku graffiti a vôbec produkciám patria charaktery, rozhodol sa v spoločnosti viacerých známych: Dooher, RMS-RGB, Bler, Tock, Toes, Mairo, Samson, Bore … doplniť ich pieces tvárami domácich osobností.

Denne nám všetkým prechádzali rukami a roky sme sa na ne chtiac nechtiac museli pozerať. Od roku 2009, kedy domácu korunu vystriedalo € sa vedomky strácajú z mysle ľudu úplne. Symbolicky si verím mnohí spomenú na bývalé „chechtáky“ a konkrétne výjavy z nich. Kto bol na „dvacke“, stovke, päť tísícke … ?! Mnohí zo spoluobčanov dodnes smútia za stratou meny, rovnako ako niektorí smútia za časmi komunizmu. Mimo! Dnes je dnes tak sa ako národ posuňme ďalej.

Záverom sme si dovolili pripomenúť kolo Secret Walls, v ktorom sa stretli Marek a Radim … pozdravujeme vás páni, nech ste v tomto okamihu kdekoľvek na Slovensku.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.