VJANOČNÉ BÍTY


Tááák, ako by som začal….hmmmmm. No, dalšia hip-hopová akcia v Trnave pod patronátom Burner posse, sa uskutočnila dva dni pred Vianocami, tentoraz pod názvom Vjanočné bíty.

Zase ľudové vstupné 50.-Sk, zase plný dom a zase veľmi dobrá atmosféra, DJ´s battle, freestyle battle ,výstava graffiti fotiek a veľa pekných dievčat (čo môžete posúdiť sami z fotiek…). Účinkujúci boli ako vždy domáci DJ´s Shakul a Spinhandz , ktorých doplnil DJ Aneška z Piešťan. K Aneškovmu vystúpeniu hmmm, prešiel som kus sveta, videl som všakovakých djou, ale tento chalanisko ma dosť svojím umením zaskočil, videl som ho prvý krát hrať a bol to pre mňa zážitok, drsný scrathing…..asi najväčší Slovenský objav, kto neverí nech sa niekedy príde pozrieť na jeho vystúpenie a potom pochopí…

Celkovo k akciám v Trnave by som povedal, že to tam dosť “fičí”, ľudia sa bavia a o to vlastne ide. Ja osobne, sa tam cítim a bavím lepšie ako na parties doma. Zaujímavé boli reakcie ľudí na fotenie, ktoré zo začiatku boli zdráhavé, ale postupujúcim časom a množstvom požitého alkoholu sa zábrany strácali, takže poniektorí ľudia sa veľmi dobre bavili.

Celé to vyvrcholilo tagovaním na rôzne miesta ženských tiel (brucho, chrbát, ruky a …), bola to dosť zaujímavá šou. Trochu som sa divil čo si niektoré devy nechajú, ale potom som si povedal, že pokiaľ im to nevadí a robia to zo svojho presvedčenia, tak je všetko OK….hehe. Treba vidieť na vlastné oči….hehe. Zábava pokračovala v plnom prúde a asi okolo 4.00 sa to všetko skončilo, takže rýchlo na vlak a domov. Vo vlaku sa diali klasické veci ako vždy, “…nemáte zakúpené cestovné lístky, tak vás poprosím páni vystúpiť na ďalšej zastávke”.

Tááákže, keď bude ďalšia párty v Trnave, určite si ju nenechajte utiecť, lebo prichádzate o veľa…

Text: Dram
_______________________________________________________________________________________________________

Priatelia, hneď na úvod by som začal kladným hodontením celej akcie. V Trnave som sa už neraz výborne zabavil a na akcii Vjanočné bíty tomu nebolo inak.

Hneď po príchode do ešte niepríliš naplneného clubu sme mali možnosť vypočuť si nejaké scratche a freestyle rímovanie, ktoré iba podporili moju predtuchu, že ani táto akcia nebude patriť k tým slabším. V následujúcich pár hodinách sa klub začal pomaly plniť. Ďalej už všetko prebiehalo podľa predpísanej predlohy. „Stretneš jedného kamoša, dáte si nejaké pitie, porozprávate sa o tom, ako sa graffiti a vôbec hip hop posunul ďalej, prezriete si graffiti fotky, pri ktorých si samozrejme povie každý to svoje, opäť si dáte nejaké pitie (poprípade niečo iné), a v mierne príjemnej nálade sa premiestnite na parket, poobzeráte sa vôkol seba a zhodnotíte situáciu, veď to poznáš……………………………………stretneš ďalšieho kamoša…“.

Keď som dorazil(už naozaj neviem s ktorým kamošom) na parket, za gramcami práve stálo známe trnavské duo Dj Shakul a Dj Spinhandz. Podľa ich vzájomného doplňovania som dospel k názoru, že Spinhandz je ten skúsenejší. Niežeby sa mi nepáčilo vystúpenie Dja Shakula, ale výrazne som započul niektoré „slabšie“ prechody, ktoré na mňa negatívne zapôsobili. Dj Spinhandz mi úplne sadol. Vedel zaujať aj tých náročnejších, keďže hral známe, ale aj menej známe veci, ktoré spojil pre ucho ľahodiacim prechodom okoreneným o nejeden kvalitný scratch.

Ako špeciálny hosť bol označený Dj Aneška z Piešťan. Po prvý raz som mal tú možnosť vypočuť si ho už vo Vŕbovom na akcii Zraz breakerov, kde sa však (vďaka zlej! kvalite zvuku) nepredviedol v najlepšom svetle. Vŕbové však niesú Trnava. Na Vjanočných bítoch sa predviedol v tom úplne najlepšom svetle akom sa iba dalo. Jeho exibícia bola viac, ako výnimočná. Bolo evidentne vidieť, že chalaň si celé vystúpenie už nejeden krát vyskúšal. Odvtedy, ako som mal tú možnosť vidieť a hlavne počuť túto exibíciu, zapísal som si do svojej fiktívnej kartotéky ľudí, ktorí majú naozaj čo predviesť aj meno Dj Aneška.

A záver? Určite si nenechajte újsť ďalšiu kvalitnú akciu od Burner posse, ktorá je zárukou kvality.

Text: Dick

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *