Fotoreport z Urban Art Session vol.3: ART SOCIETY

Fotoreport z Urban Art Session vol.3: ART SOCIETY


Urban Art Session vol.3: ART SOCIETY

Urban Art Session 2015, časť ART SOCIETY sa konala v dátume 27.-28.11.2015. Piatok bol „vernisážový“ a v sobotu sa session rozbehla naplno. Výstava, workshopy, diskusia, pop-up shop. Všetko v priestoroch ateliéru Bavlna v bratislavskej Cvernovke.

Headlinerom akcie boli chalani z ArtCrime, ktorí nainštalovali svoje kresby, grafiky, skechtbooky a miniatúry. Okrem toho, že všetci sú z Prešova a okolia, spája ich láska ku kresleniu.

Individuálne sa prezentujú v rôznych odvetviach, kde je možné tento potenciál využiť, od grafického dizajnu po tetovanie. Na inštaláciu diel sa im podarilo perfektne využiť celý priestor ateliéru, doslova až po strop.

Súčasťou výstavy bola mini výstava s názvom bandselfies, ktorej autorom je Lousy Auber. Fotky boli rozvešané takmer na vlásku pozdĺž chodbičky na ceste ku grilovanému oštiepku, ktorý podávali v bufete.

Čerstvé Ovocie_live vol. 4 by ZOOT

Čerstvé ovocie ako jeden z organizátorov pripravili debatu pod záštitou značky ZOOT.  ZOOT v súčasnosti aktívne rozširuje svoje pôsobenie na Slovensku. Live diskusie sa zúčastnili umelci Matúš Maťátko, Ivana Šáteková a Marek Cina (ArtCrime).

Poctivo a vtipne zodpovedali otázky, ktoré pre nich pripravila Nikola a jej technický support Brixo. Okrem iného tiež spomenula, že počet divákov je zatiaľ historicky najväčší za všetky ostatné live diskusie (s celkovým počtom 4). Ďakujeme Čerstvému ovociu za organizáciu tohto podujatia.

Workshopy a Pantograff Sketch Contest

Počas debaty sa už naplno rozbehol workshop, kde sa ľudia mohli realizovať v kreslení. V kurze boli šálky, ktoré poskytol ZOOT a makety vlakových vagónov, ktoré zas dodal Džej Ár. Okrem ilustrácií a obrázkov fičali aj rôzne kaligrafické techniky.

ArtCrime X ArtAttack pop-up shop

ArtCrime crew so sebou priniesli aj množstvo nového merchu – tričká, tašky a čiapky. Priamo namieste ste tak mohli podporiť činnosť týchto mladých talentovaných ľudí a odniesť si so sebou peknú vec. Zladili sme ich do jedného konceptu s našou ponukou domácich značiek a vznikol tak jeden veľký ArtCrime X ArtAttack pop-up shop.

Ďakujeme všetkým, čo sa stavili po kúsok umenia na Urban Art Session.
Sledujte Artcrime na ich FB fanpage, určite vás ešte majú čím prekvapiť.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.