DASEMOLINA 7


7.12.2002 sa konalo už siedme pokračovanie známej žilinskej akcie Dasemolina. Tentokrát sa na nej predstavili známe slovenské formácie Krakalla, Heslo,Vrabec, Severná strana a menej známa Richard&Lopes. Celú akciu okorenili bboys battle a problémy s technikou, ktoré sú k videniu čoraz častejšie.

Žilina, mesto na severe našej krajiny, sa už po siedmy krát stala dejiskom hip hopovej akcie nesúcej názov Dasemolina. Line up sľuboval zaujímavé kapely: Krakalla z Bratislavy, Vrabec zo Spišskej novej Vsi, Anonimartin z Martina a domáce kapely Richard a Lopez a Severná strana.

Akcia začala (ako vždy) kvalitným breakom, ktorý (ako vždy) trval o niečo dlhšie ako bolo plánované, čo však vôbec nevadilo, pretože sa bolo skutočne na čo pozerať. Ako prvá vystúpila domáca kapela Richard a Lopez. Túto formáciu som už videl po niekoľký krát a môžem povedať, že sa zase o niečo zlepšili.

Ako ďalší vystúpili Anonimartin z Martina. Túto formáciu som ešte nemal možnosť vidieť na žiadnej z akcií, takže moja zvedavosť bola veľká. Musím však povedať, že ma vôbec nezaujala. Nerozumel som im a hudby boli pochmúrneho rázu, ktoré vyvolávali u mňa divný pocit. Môže to byť aj tým, že zvuková aparatúra nedosahovala príliš veľkú kvalitu.

Asi po pól hodine vystupovania prišla na rad domáca hviezda Severná strana – Ras a Dela, klub sa zaplnil do posledného miesta, takže o atmosféru bolo postarané. Chalani dali staré aj nové veci, pri ktorých ľudia kričali ich texty. Taktiež vystúpenie ovplyvnila aparatúra, ale aj napriek tomu Severná strana predviedla korektný koncert.

Po nich nastúpil Vrabec, pôvodom zo Spišskej novej Vsi, toho času žijúci v Bratislave. Bolo to jeho prvé vystúpenie v tomto meste a na prekvapenie, nebol pre ľudí vôbec neznámy. Jeho staršia skladba Moja dedina „žnie“ v týchto končinách veľký úspech. Po Vrabcovi nastúpila ako neohlásený hosť bratislavská kapela Heslo. Predviedli solídne treky, ale mínusom na ich vystúpení bola zase aparatúra. Škoda.

Po Hesle nastúpila ako hlavná hviezda večera Krakalla z Bratislavy. Tak na toto vystúpenie som bol veľmi zvedavý. Bohužiaľ už v druhej skladbe vypovedali mikrofóny. Po menšej prestávke pokračovali chalani ďalej, ale mikrofóny neposlúchali až do konca vystúpenia, takže hviezda večera vyfasovala najhorší zvuk a ani cez evidentnú snahu sa s tým skutočne nedalo nič urobiť. Je to škoda, hlavne pre ľudí, ktorí Krakallu ešte nevideli a tešili sa na tento koncert. Kapela sa tým pádom, vďaka zlému zvuku, nemohla predstaviť v tom najlepšom svetle.

Zhrnutie celého večera je jednoduché. Klub so strašným zvukom, naopak plný ľudí, ktorí dokázali aj napriek zvuku vytvoriť veľmi dobrú a živú atmosféru.

Fotky: Dick Text: Dram

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *