CELKOM INÝ GIG


Bene a Marián Jaslovský sú ľudia, ktorí hádam ešte nikdy nezaspali na vavrínoch. Majú nespočetné množstvo projektov, ktorým nedávajú zaspať, práve naopak, pekne sa o ne starajú. Každú chvíľu nás prekvapujú novými trekmi, releasmi, ale aj ďalšími projektmi. A nielen štúdiovými. Aj divadelnými či koncertnými.

Zdá sa, že po divadle GunaGU sa na dlhší čas zabývajú aj v novom Nu Spirit klube na Šafárikovom námestí v Bratislave. Po dvoch divadelných hrách a literárno-hudobnom revue Celkom iný beat prišiel práve do tohto klubu “mutant” – kabaret, resp. komentovaný koncert Celkom iný gig. Starú známu zostavu Marián a Marián doplnil Martin – konkrétne Martin “Pyco” Rausch, známy profesionál-moderátor, ktorý mal k hudbe a k hudobnej publiciste odjakživa veľmi blízko. To, pravda, sľubuje pozitívny prínos.

Trojica moderátorov si do prvého vydania Celkom iného gigu prizvala “pesničkársku” skupinu Tu v dome. Bavila, hrala skvelo, dramaturgia a rozhovory však mierne pokrivkávali. Nečudo, premiéry väčšinou dýchajú určitou prirodzenou rozpačitosťou, bez ktorej by zrejme ani nemali tú správnu premiérovú atmosféru. Zvlášť ak ide o projekt, ktorý je založený na vysokej miere improvizácie.

A tá ma aj v pondelok 14. decembra bavila najviac. Chalani ju totiž napriek premiérovej rozpačitosti dokázali zužitkovať tým správnym spôsobom. Vytvorili nám úžasnú atmosféru, večer, ktorý spravil môj deň mojím dňom. Teším sa na január!

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *