Urban Art Session 2015 vol. 3: ART SOCIETY

Urban Art Session 2015 vol. 3: ART SOCIETY


Po roku sa uskutoční v industriálnych priestoroch Cvernovky stretnutie fanúšikov výtvarného umenia.

Zúčastnia sa umelci, writeri, street artisti, sochári a fanúšikovia vizuálneho prejavu.


Na ART SOCIETY budete mať príležitosť zdieľať svoje názory s umelcami v podmanivých priestoroch Bratislavskej Cvernovky.

Výstava Art Crime – umenie po Prešovsky

Dominantou podujatia bude výstava s názvom Art Crime – umenie po Prešovsky, ktorá predstaví tvorbu Mareka Cinu a ďaľších 6 ľudí pod strechou ACF (Art Crime Family) a špeciálneho hosťa Vladimíra Semana. K videniu budú umelci, ktorých tvorba vychádza z graffiti minulosti.

Bonusom podujatia bude menšia výstava s názvom Lousy Auber – Banselfies

Lousy Auber je slovenský fotograf, ktorého prestalo baviť fotiť. Nezanevrel však na svoje remeslo úplne a iba odstránil to najhoršie z procesu tvorby – seba! Zabudol na predpojaté reči o vizuálnych kvalitách tej pravej, správnej fotky a upriamil svoju pozornosť na trendy a cliché.

Projekt Bandselfies je výsledkom vývoja Lousyho charakteristických vlastnosti. Súbor 11 sérií, ktoré dokumentujú formou autoportrétu (čítaj „Selfie“) kapely ako Buraka som Sistema, Franz Ferdinand, The Maccabees alebo H16, je naozaj iba začiatkom fascinujúceho projektu s veľkými ambíciami.

 

Diskusia – Čerstvé Ovocie_live vol. 4.


Počas soboty na mieste prebehne diskusia Čerstvé Ovocie_live vol. 4. Zostrih relácie si bude možné vypočuť neskôr na Rádiu_FM.

Čerstvé Ovocie_live by ZOOT bude debatovať s umelcami Marekom Cinom, Ivanou Šátekovou a Matúšom Maťátkom. Dozviete sa viac o tejto talentovanej trojici umelcov, o ich práci, tvorbe ale aj o životných témach.

ArtAttack Pop-up Shop


V priestoroch ateliéru Bavlna je doma ArtAttack Shop kde nebude chýbať ani tentokrát. Budete si môcť vyskúšať nové snapbacky a tričká Ajlavmjuzik a ArtAttack alebo prehrabať sa v nových aj starých vinyloch.

K preskúmaniu budú aj najnovšie CéDéčka od slovenkých a českých umelcov, tiež knihy a časopisy.

Vianoce sa blížia, teda môžete vybaviť originálny darček pre svojích blízkych už teraz 🙂

Pre bližšie informácie o sobotnom programe sledujte Event na Facebooku.

Vstup je voľný, POZOR nejedná sa o párty a preto vás prosíme podľa toho sa správať.

Line-up podujatia:

Piatok (27.11.)

  • 18:00 / Otvorenie výstavy Art Crime alebo umenie po Prešovsky – Pestrá paleta tvorby 7 ľudí pod strechou umeleckej enklávy ACF (Art Crime Family) a špeciálneho hosťa Vladimíra Semana
  • Bonus výstava Bandselfies fotografa Lousy Aubera

Sobota (28.11.)

  • 15:00 / Otvorenie dverí
  • 16:00 / Komentovaná prehliadka za prítomnosti ACF autorov
  • 17:00 / Čerstvé Ovocie_live vol. 4 by ZOOT – Debata s Marekom Cinom, Ivanou Šátekovou a Matúšom Maťátkom
  • 18:00 / Workshopy
  • 22:00 / Záver Urban Art Session vol. 3

Workshopy počas soboty

  • Art Crime – maľovanie “trucker” šiltoviek, prípadne kto čo donesie môže dať do pľacu na osobné – ozdobné pomaľovanie
  • Marek Cina maľuje akvarelom na požiadanie mikro figúry
  • ZOOT.sk workshop maľovanie na hrnčeky – Príďte využiť svoju kreativitu na workshop, na ktorom si budete môcť namalovať svoju šálku kávy a budete ju môcť podarovať svojím blízkym alebo z nej každé ráno sŕkať svoj obľúbený nápoj.

Video z minuloročného podujatia Urban Art Session


Urban Art Session
Podujatie s edukačným charakterom snažiace sa priblížiť širšej verejnosti „urban art“, čiže umenie vznikajúce v meste, na sídlisku, ako aj motivovať mladých ľudí žijúcich v centrách miest, ich sídliskách a obytných mestských štvrtiach ku kreatívnej tvorbe, sebarealizácii a tak ich vystriehnuť od nástrah, ktoré ponúka mesto.

Takisto umožniť stretnutie autorov, umelcov, ich fanúšikov za účelom vzájomnej výmeny skúseností, postrehov, tvorby, zručnosti, prostredníctvom verejných diskusií, prednášok, interaktívnych workshopov, praktických ukážok, tréningov a živých performance.

Otvoriť diskusiu na túto tému, kde potreba diskutovať je v každom smere veľmi dôležitá. Dať priestor mladým ľuďom, ktorý sa či už na profesionálnej alebo len amatérskej úrovni venujú svojmu koníčku, rozvíjajú svoju kreativitu alebo sa inak sebarealizujú.


Organizujú: Čerstvé Ovocie a ajlavmjuzik
S podporou: Nadácia Milana Šimečku
Hlavný partneri projektu: Slowatch, ajlavmjuzik, ArtAttack, Urban Market
S finančnou podporou: Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky
S mediálnou podporou: citylife.sk, refresher.sk, Rádio_FM, Inspire Magazin, doba.sk, swinedaily.com, Príjmi #cveng
Partneri vydania: Jameson, Excelent, BAVLNA, Copper Media

Text: Tlačová správa


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.