Rest & Dj Fatte – Premiéra


Rest & Dj Fatte nový album CD Premiéra

Rest & DJ Fatte. Spojenie, ktoré by donedávna napadlo len málokoho, je dnes realitou. A táto pražsko-zlínska dvojka dokonca vydala celý album. A vydala poctivý, rapový album. Je to jednoducho výborný album.

Rest, u nás známy predovšetkým ako freestyler a víťaz predposledného ArtAttack Freestyle Battle, Fatte známy hlavne zo zoskupenia Ideafatte, nám už dávnejšie ako predkrm k albumu posunuli pecku „Premiéra“. Po tomto singly som sa začal tešiť na celý album, pretože ako vraví Pepek: „koho nezabila Premiéra, ten musí být vedle“. Chémia u týchto fanatikov fungovala neuveriteľne. A funguje aj na celom albume. Restova flow sedí do Fatteových na mieru ušitých beatov ako „riť na šerbel“. David len dokazuje ze patrí k CZ/SK producentskej špičke, u mňa osobne do top 3 minimálne. Škála jeho hudieb je obrovská.

Čo sa textov týka, tak cením, že Rest píše, čo žije. Síce častokrát pri tom čo dokáže vypiť a spáliť človeku spadne sánka. Ale tak aspoň je úprimný :). Nie však všetky texty sú o alkohole a uiiiiide. Je tu toho omnoho viac čo nám Restovski ponúka. A to napríklad životopisná „24“, motivujúca „Život je pes“, alebo vec venovaná kamarátom s výstižným názvom „Fellaz“. Pre mňa je ale jednoznačne najmocnejším momentom na celom albume track „Panáky na zem“ pri ktorom mi prebehol mráz po chrbte minimálne dvakrát – bangeroidná skladba venovaná tým čo tu už nie sú. Na pomoc si k mikrofónu Restovski zavolal do dvoch vecí Pepka, ďalej Zverkyho, Olivera Loweho a dokonca aj Kata, ktorého je počut v outre. Na debutový album je to ideálny počet hostí. Ani jeden z nich nesklamal, všetci dali svoje slohy úplne na poriadku.

„Sečteno-podtrženo“ album obsahuje 18 vecí, z toho 3 Fatteove inštrumentálky, ostatné veci takisto nesú jeho podpis. Premiéra dopadla nadpriemerne. Už teraz som zvedavý ako budú znieť ďalšie veci od týchto dvoch pánov, keďže Rest & Dj Fatte nie je len projekt, je to skupina. A ozaj, album vychádza pod TYNIKDY, ktorým tento rok ide mocná karta.

Tracklist albumu Premiéra

1. Vstup
2. Premiéra
3. Blíž k mýmu pivu feat. Idea
4. Priority
5. Realitka
6. Faktická (věcná!)
7. Fellaz
8. Panáky na zem
9. Balkónovka
10. Alte Schule
11. Život je pes
12. 24
13. Kuřivoj Vysajbong
14. Hudba feat. Oliver Lowe
15. Nestarám se…
16. Skit úplně nejvíc
17. Potřebuješ? feat. Idea, Zverina
18. Výstup feat. Kato

Pozri SK a CZ Hip Hop CD´s v ArtAttack Shope.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.