ajlávmjuzik KomandeReset EP a omnoho viac


Nakopilo sa to boja jeho .. nový release starých známych, bonusový release, soundclound, bandcamp, angličtina, limitovaná séria tričiek, galéria … UOT?

Symbolika čísiel a.k.a. nový release – KomandeReset EP

Romantický SBSkár Tom by v tom videl pravdepodobne väčšiu symboliku, pre nás je to iba krásna súhra náhody. Celý rok oslavujeme 15ročnicu značky ArtAttack a dnešný release je v poradí pätnástym nosičom vydavateľstva ajlávmjuzik. Okrem toho sa chalani Komander a Reset rozhodli vydať svoje EP 11.11.´11 … čo dodať ?! Máme radosť.

Ale vráťme sa k épečku. 1 producent, 5 skladieb, 5 DJov, 5 MCs. Cover maľoval a graficky spracoval Skunk. Hudbu aj rap mixoval Komander a master si vzalo na starosť Dobroslav Studio. Všetkým zúčastneným v mene autorov, vydavateľstva a predovšetkým fanúšikov by sa patrilo poďakovať, takže ďakujeme …

Pre singel bola zvolená skladba Pominuteľnosť, kde sa na mikrofóne stretli spolu s Resetom aj Delik, Majself, Zverina a Luzer. Svojimi skrečmi stále dokazuje „veterán“ Branči Kováč, že je dostatočne funkčný. Neprestáva udávať tempo a inšpirovať. Len tak ďalej, tešíme sa na album. Zaujímavosťou je, že by sa mal track nachádzať aj na mixtejpe Umelecké Delo, na ktorom momentálne pracuje Zverky a DJ Jazzy spolu s kopou zaujímavých hostí.

Ako môžete vidieť v trackliste, okrem spomenutého Veca skrečmi prispeli „gramofonisti“ 3ck, Spinhandz, Spank a Veritas. Label TM Rekorc uvažuje aj nad výrobou limitovanej edície nosičov. Tričká si môžete objednať už dnes. Skladby mali premiéru v relácii BezPózy_FM.

1. Úvod (skrečuje DJ Veritas)
2. Dvojka (skrečuje 3ck)
3. Jedna nadáfka (skrečuje DJ Spinhandz)
4. Neverím (skrečuje DJ Spank)
5. Pominutelnosť feat. Delik, Majself, Zverina, Luzer (skrečuje DJ Vec)

KomandeReset EP sťahuj na stránke ajlavmjuzik.com

Bonusový release

Po prvé sa nám stalo, že ponúkame k oficiálnemu projektu aj bonus. Symbolika je namieste. Ako námet pre tento „album“ poslúžili producentovi Cruchotovi akapely z projektu Reset a Krek – Minuta ticha (ajlávmjuzik version). Tracklist je pestrý a hudobné výlety potešia aj náročného poslucháča.

Sťahuj zadarmo Reset Krek – Minuta ticha Smashed up by Cruchot

1. počúvneš a skapeš vs goretex – dopesick
2. tady a včil vs gramatik – good evening
3. aj to sa stáva vs flako – sun-ba
4. z ničeho nic vs dj pinch & p dutty – war dub
5. nastáva zástava vs dope d.o.d. – ruffneck beat
6. telo zhorí do tla vs om unit vs kromestar – solar cycle
7. nedá sa svícit vs necro & ill bill – white slavery
8. neni cesty ven vs emalkay – powertool
9. čas prší vsp. bene vs tokimonsta – lovely soul
10. di vs flying lotus – another night on the roof
11. na výlet vs toasty – the knowledge
12. pri zatmení vs jackhigh – earth changesň
13. všade panuje vs glitch mob – animus vox
14. minuta ticha vs elaquent – childs play
15. bodka (cruchot remix)

bandcamp + soundcloud + ajlávmjuzik EN

Chceme sa stať “svetoví” a pracujeme na tom. Jedným z hlavných cieľov nech robíme čokoľvek je prezentovať tvorbu smerom von, smerom k ľuďom. Nehanbíme sa verejne proklamovať, že Milujeme Slovensko. A sme hrdí na mnohé veci, ktoré je schopný našinec robiť. Nie však zaslepene. Ale iné som chcel.

Na stránke vydavateľstva sme spustili anglickú mutáciu. Poďakovanie za preklady smerujeme našej dlhoročnej kamarátke Danute, ktorej prajeme šťastie v Škandinávii. Aby sme s hudbou ešte viac expandovali založili sme Bandcamp a Soundcloud profily. Vďaka za tip patrí Daliborovi. Na „obláčiku“ by sme radi rozbehli tradíciu singlov. Naopak „stanovačka“ bude alternatívou pre samotný label. Nie však obsahom, skôr vo forme vzájomného dopĺňania sa.

ajlavmjuzik.bandcamp.com
soundcloud.com/ajlavmjuzik

Limitovaná séria tričiek? TomuWear!

V tradičnej spolupráci s Alternative Wear a YAX Ateliérom sme pripravili ozaj limitovanú (25ks) sériu tričiek. Doplnili sme tak dve predošlé o chýbajúcu časť pomyselnej skladačky. V posledných 3 edíciách tričiek sme sa hrali a vystriedali medzi sebou navzájom 3 farby. Navštív ArtAttack Shop pre aktuálnu ponuku TomuWear.

Flickr je virtuálna galéria

Kolega a kamarát, jedným slovom fotograf Peter Sit(ič) pokračuje vo fotení. Popri štúdiu na Vysokej Škole Výtvarných Umení v Bratislave stíha postupne dopĺňať „zbierku motýľov“. Oproti úvodnej výstavnej kolekcii sa počet zvýšil na 23ks. Máme radosť a držíme palec. Fotky si môžete pozrieť po kliknutí na flickr.com/photos/som_sitic

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.