URBAN ART SESSION VOL.2: Kultúra mestskej hudby


Čerstvé Ovocie v spolupráci s Artattack-om vám spoločne prinášajú druhé vydanie z cyklu neformálnych stretnutí Urban Art Session.

Kultúra mestskej hudby alebo urban music. Pocit ulice, niečo, čo z nej vychádza, čo sa jej dotýka, čo ju najlepšie vystihuje. Keďže mesto je len väčšia či menšia spleť ulíc, urban music je jeho zrkadlom.

Mestom sú chlapci, ktorí sa prehrabávajú starými platňami po prarodičoch a veria, že medzi nimi objavia ukryté poklady. Mesto sú kolotočiari, ktorí robia jednoduchú muziku pre jednoduchých ľudí. Ale aj ďalší, ktorí sa na tamtých povyšujú. Mesto sú našuchorení blázni z muzikálov a decká, ktoré sledujú hudobné trendy niekde v Berlíne.

Dnes je viac než v minulosti potrebné trvať na dobrej hudbe. Motivovať mladých ku kreatívnej tvorbe, umožniť stretnutie autorov, umelcov, ich fanúšikov i laickej verejnosti, aby si navzájom vymieňali skúseností, postrehy, tvorbu či zručnosti.

Chceme vytvoriť spoločnú platformu, miesto stretnutia i diskusiu, ktorá je potrebná a  dôležitá. Preto sme pozvali raperov, djov a producentov viacerých hudobných žánrov – a budeme sa spoločne tešiť na energiu v „jednom čase na jednom mieste“.

Počas soboty 12.októbra sa v architektonicky zaujímavých priestoroch bývalej Cvernovky stretnú interpreti i fanúšikovia hudby. Zámerne však neprezradíme žiadne konkrétne mená. Neradi by sme túto akciu „umelo hajpovali“, zmyslom je prísť, užiť si atmosféru a využiť čas na stretnutia, pretože vzťahy robia vzťahy. Na programe sú djské i producentské semináre aj džemovanie.

V komornom kruhu tiež pokrstíme najnovší prírastok do rodiny originálnych vinylových nosičov – 12″ FAT KIT – 87 Bears sa bude na mieste predávať spolu s ostatnými produktmi rapových (aj iných) interpretov. Akcia bude streamovaná cez stránku www.bwo.sk

Verejná výzva: ak máte doma zabudnuté alebo nepotrebné vinylové platne, prineste ich! Na mieste prebehne spontánna výmena.

Vstup je voľný. POZOR, nejedná sa o párty a preto vás prosíme sa podľa toho aj správať.

Projekt vznikol za podpory Ministerstva kultúry SR.

www.cerstveovocie.sk
www.ajlavmjuzik.com

Dátum: 12. októbra / sobota / 12:00 – 20:00
Miesto konania: ateliér BAVLNA – budova Cvernovky, Páričkova 18, Bratislava

neboli nájdené žiadne obrázky

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.