Urban Art Session 2015

Urban Art Session 2015 vol. 1: BIKE SOCIETY


BIKE SOCIETY: V Bratislave vyrastá cyklo kultúra

UPDATE článku:

Fotky z Urban Art Session 2015 vol. 1: BIKE SOCIETY (foto: Lousy Auber)

Urban Art Session vol. 1: BIKE SOCIETY (foto: Lousy Auber)

Posted by ČO – Čerstvé Ovocie on 11. október 2015


Čaká vás bohatý cyklo program, umyvárka bicyklov, bazár, výstava fotiek a artefaktov s mestskou cyklo tématikou.

Jej rôzne formy a podoby si budete môcť pozrieť na výstave BIKE SOCIETY v rámci prvého vydania z cyklu Urban Art Session.

Urban Art Session 2015 štartuje 10.10. 2015 tretí ročník cyklu stretnutí.

Čerstvé Ovocie a Slowatch si tak pre vás pripravil Urban Art Session vol. 1: BIKE SOCIETY, stretnutie komunity mestských bikerov, ktoré sa uskutoční v priestore Slowatch na Laurinskej 19 v Bratislave.


V spolupráci s Adrenalin Film Festivalom prebehne premietanie cyklo dokumentov.

Prvým je britský celovečerný dokument Bicycle the Film, ktorý sa zaoberá históriou cyklistiky, súčasným trendami, dizajnom a technológiami v cyklistike. Pochádza z dielne Michaela B. Clifforda, ktorý bol už dva krát ocenený cenou BAFTA, môžeme sa teda naozaj tešiť na skvelý divácky zážitok. V dokumente vystupujú tiež kultové postavy svetovej cyklistiky ako napr. Sir Dave Brailsford, Gary Fisher, Chris Boardman, Ned Boulting, Tracy Moseley a mnoho ďalších, ktorí nám priblížia tento šport aj z vlastnej perspektívy.

Video Bicycle the Film (trailer)

Druhým kratším dokumentom je Road Sage pochádzajúci z dielne Lucasa Brunella, ktorý už veľa rokov mapuje svetovú „underground“ cyklo scénu. Jeho špecialitou sú alleycat závody vo veľkých mestách, ktoré sú známe šialenými naháňačkami bez ohľadu na následky. Pripravte sa teda na divokú jazdu, ktorá vás zavedie do svetových metropol ako napr. New York,  Mexico City či Londýn a pozrite si tých najlepších z najlepších v akcii.

Video Road Sage (trailer)

Pri alleycat závodoch ešte ostaneme. Na BIKE SOCIETY budeš môcť jeden taký závod zažiť na vlastnej koži. Alley cat (uličková mačka) je mestský cyklopretek, ktorý zaviedli cyklo kuriéri a kde vyhráva ten čo najrýchlejšie absolvuje checkpointy rozmiestnené po meste. Budú aj hodnotné ceny.

Podujatie je sprievodnou akciou festivalu BLAF (Bratislava Art Festival)

Keďže celé podujatie je sprievodnou akciou festivalu BLAF (Bratislava Art Festival), nebudú chýbať ani výstavy. Napríklad fotografická výstava s názvom CITY ROCKERS – kolekcie ATHLETIC z dielne kultových ponožiek Happy Socks, ktorá si berie na mušku mestské partičky v pohybe: Gangy dievčat a chalanov, čo sa schádzajú, aby si dali do tela – či už na ulici, v hale alebo v telocvični. „Čo ich spája? Hýbu sa, ale štýlovo. V meste, v parte. Mesto je stále v pohybe a oni tiež.“

Ďalšou výstavou bude výstava pod drobnohľadom samotných borcov so Slowatch, ktorý pozbierali za ich dlhoročné pôsobenie nemáľo cyklo predmetov, grafík, artefaktov a iných zaujímavých a raritných predmetov, ktoré najlepšie charakterizujú samotnú BIKE SOCIETY.

Koniec podujatia je naplánovaný na 22:00, pokračuje sa však v priľahlých kluboch.

Odporúčame navštíviť neďaleký klub FUGA, nízkoprahový kultúrny priestor s autentickou atmosférou, ktorý sa postará o zaujímavý večerný program. FUGA je známa hlavne svojou atmosférou a dramaturgiou, ktorá sa vymyká bežnej ponuke bratislavských kultúrnych stánkov. Menej rozšírené a experimentálnejšie formy elektronickej hudby, rocku či metalu a jazzu, ktoré k mestskej subkultúre neodmysliteľne patria. Sobotný večer bude patriť neohranej trojici v zložení Hank the DJ, PSMNT a Čudo.


Hank the DJ je známy svojimi post rock, indie a new wave setmy. PSMNT, fanúšik bicyklového lifestyleu nás povozí na kolesách poctivého deep ambient techna a detroit elektra a Čudo vám možno spôsobí svojimi polámanými beatmy a samplami arytmické srdcové záchvaty, tešiť sa môžete na hudbu od ťažkých breakcorov, cez speedcore a gabber až po glitchový ambient.

Kompletný sobotný program v Slowatch a FUGA je samozrejme ZADARMO

Takto to vyzeralo minulý rok – Urban Art Session vol. 1: FIXEDGEAR KULTÚRA (2014):

Urban Art Session vol. 1: FIXEDGEAR KULTÚRA from Čerstvé Ovocie on Vimeo.

Line-up podujatia Urban Art Session:

13:00 – začiatok podujatia (výstavy, umyvárka bicyklov, cyklo bazár)
16:00 – registrácia cyklistov na Alleycat race
16:30 – Alleycat race (štart)
19:30 – Road Sage (krátky film)
19:45 – vyhlásenie výsledkov alleycat závodu
20:00 – Bicycle the Film (dokumentárny film)
22:00 – FUGA afterparty: Hank the DJ, PSMNT, Čudo

Miesto:
Slowatch, Laurinska 19, Bratislava

Dátum:
10.10.2015 / 13:00 – 22:00

Urban Art Session
Neformálne stretnutia venovaného mestskému umeniu, subkultúram a životu mladých ľudí.

Text: Tlačová správa


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.