Rems KGB – graffiti bodypainting


Rems z KGB crew

Graffiti a bodypainting z Bratislavy

Rems z KGB crew je graffiti umelec z Bratislavy, ktorý sa sprejovému umeniu venuje s menšími prestávkami od roku 2001. V minulosti maľoval na steny zo svojími parťákmi z KGB a RBS crew, poväčšine tzv. „Low Costové modely“. To sú také graffiti, keď sa používa miesto sprejov latexová farba, ktorá je lacnejšia ako spreje, alebo sa používa chrómová farba, ktorá pokryje viac priestoru. Takto sa vynaliezavými spôsobmi snažíte maľovat čo najviac, za čo najmenej peňazí 🙂

Začiatky mojej tvorby boli v dobe, v ktorej neboli peniaze na cans, ale bolo veľa voľného času. Teraz žijem v období, kedy sú cans, ale nemám na to čas. Samozreme je to o prioritách.

Rems žije a pracuje v Bratislave. Podľa jeho slov v „konzervatívnej spoločnosti“ na managerskej pozícii. To je jeden z dôvodov, prečo nechce zverejniť bližšie informácie o svojej osobe, aj keď prevádzkuje výlučne legálne graffiti. Obáva sa nepochopenia zo strany zamestnávateľa, teda radšej svoju osobu týmto spôsobom nechce propagovať.

Pouličné graffiti vs. legálne graffiti

Rems vidí rozdiel v maľovaní grafitov po ulici a legálnych miestach. Rozdiel je hlavne v čase, ktorý môže umelec venovať dielu v legálnej zóne. Uprednostňuje legálne graffiti pieces, kde má dostatok času, aby mohol prísť do bodu vlastnej spokojnosti. Vtedy je dielo hotové. Pouličné grafity však cení, so všetkým čo k tomu patrí. Ulica je podľa Remsa základ a má k nej veľký rešpekt.

Pre mňa majú hodnotu dobre premyslené a nadčasové pieces, kde je vidieť prepracovanosť v štýle a zvládnutá technika.

Remsová úvaha o graffiti

Na rozdiel od mojich začiatkov je dnes úplne iná doba, ktorá je viac otvorená pre graffiti. Predávajú sa kvalitné spreje, capy, existujú legálne steny. Sú tu desiatky kvalitných writerov, graffiti má svoje médiá a publikácie. Mladí ľudia majú peniaze na spreje a viac sa snažia produkovať kvantitu ako doma robiť skeče. Čo je na ich veciach koniec koncov aj vidieť. Samozrejme vidím aj výnimky s potenciálom.

 

Rád sledujem Slovenských a zahraničných writerov, ktorí sú na scéne už niekoľko „stáročí“.  Každým piecom sú technicky zdatnejší, majú svoje línie a farby ktorými dosahujú neustály progres. Baví ma to, som zvedavý kam až povedie ich limit…a samozrejme aj ten môj.

Rems a jeho graffiti bodypainting kalendár

Rems sa venuje hlavne legálnym graffiti piecom. Podľa neho je maľovanie na steny so sprejom relax a terapia na všetko. Od roku 2013 sa venuje graffiti bodypaintingu. Čo to znamená? Maľuje na ženské telá 🙂 V roku 2016 plánuje realizovať originálny projekt graffiti bodypainting kalendára, kde budu uverejnené jeho grafity a aj diela na ženských telách. Kalendár je v príprave, preto sledujte ArtAttack a Remsovú Facebook stránku pre aktuálne informácie.

Fotky graffiti bodypaintingu a Remsových plátien

V tomto období ma veľa pracovných povinností ako manager. Jeho zamestnanie ho plne vyťažuje a nevenuje sa maľovaniu na steny tak, ako by chcel. V zimných mesiacoch sa venoval maľovaniu na plátna a posledný rok intenzívne pracuje aj na spomínanom koncepte graffiti bodypaintingového kalendára. Pár fotiek z pripravovaného kalendára môžete vidieť aj v tomto článku. Kalendár bude o graffiti a o ženských telách, ehm…o bodypaintingu 😎
Takže sa máme načo tešiť.

Čo plánuje Rems do budúcnosti?

Čo sa jeho grafity budúcnosti týka, rád by namaľoval veľkú murálnu maľbu, akú ešte nerobil. Je to pre neho výzva. Murálne maľby sú veľké grafity maľby, ktoré sú tématicky, farebne a ideovo zladené a prepracované. Držíme mu palce a tešíme sa na fotky, bude to veľké.

…a čo robí Rems ak práve „nemenežeruje“ alebo nemaľuje po ženách?

…venujem sa charitatívnym aktivitám v rámci Slovenska. Robíme rôzne zbierky peňazí, rôzne predaje produktov za účelom zisku pre charitatívne činnosti. Každoročne organizujeme deň detí pre postihnuté deti, tento rok to bolo aj zabezpečenie športového oblečenia pre postihnuté, ale veľmi talentované deti, ktoré sú výbornými športovcami.

Čo k tomu dodať? …tajomný umelec-filantrop 🙂

Video Rems (Kgb Crew / Bratislava) 5pointz New York 2013

Sleduj Remsa a KGB Crew na Facebooku a Instagrame

https://www.facebook.com/KGB-RBS-Graffiti-photos-247543898623931/
https://www.facebook.com/REMS-768362233178793/
https://instagram.com/rems_kgb/

color storm

Posted by REMS on 5. apríl 2015

#Seph #Rems #Lepak #Ruyns #Evil #Bubblegumjam #2015

Posted by KGB & RBS (Graffiti photos) on 7. september 2015

Foto: https://www.facebook.com/REMS-768362233178793/


Zaujíma vás graffiti a street art?

Chcete si nechať namaľovať graffiti na zákazku? V tomto článku o tom píšeme viac.
Pozrite si miesto, kde sa v Bratislave môže legálne maľovať graffiti.
Ako vzniká graffiti maľba? Máme pre vás článok ako na to.
Zopár fotiek z graffiti jamu v Bratislave


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.