RAPGAME


Príchod nového pivovaru na slovenský trh sa majitelia respektíve ich slovenskí zástupcovia rozhodli v podobnom štýle, aký teraz „letí“ na západe, spojiť s domácou hip hop kultúrou. A tak sa v niekoho hlave zrodil nápad akcie Rapgame so zaujímavým line-upom a prijateľným vstupným.

Hneď na začiatku by som chcel pochváliť organizátorov za voľbu priestoru – bratislavský amfiteáter a konkrétne niečo ako backstage za hlavným pódiom sa ukázal ako ideálny priestor, horšie to už bolo so zvukom. Celobetónový priestor iba podtrhol skvelú atmosféru, ktorú vytvoril početný kotol návštevníkov.

Ako prví vystúpili chalani zo Združenia, odohrali pár trackov a celý večer dobre rozbehli, pričom zastúpenie homeboys v predných radoch im pritom úspešne sekundovalo. V tesnom závese, bez zbytočných prestávok, prišli chalani z Novej doby a od tohto momentu sa akcia niesla v duchu plného pódia, kde počet vystupujúcich neklesol pod 5.

Samozrejme okrem Žužulety, ktorá svojím „oldschoolovým“ repertoárom, bohužiaľ bez rovnomenného hitu, príjemne spestrila večer a to určite iným spôsobom, akým sme zvyknutí u mladších kapiel.

Po „Žužule“ prišla na rad už na plagátoch ohlasovaná tombola. Paradoxom bolo, že až na pár výhercov sa nikto neprihlásil, takže to celé vyzeralo ako pauza (rozumej ticho) medzi vystúpeniami a ceny si odniesli prevažne ľudia z predných radov. Na druhej strane môžeme byť vďační sponzorovi a organizátorom za žúrku s dobrými skupinami za naozaj primeranú cenu.

Po tombole prišla na rad H16, ktorá si na pódium prizvala snáď všetkých zo svojej ulice, takže to na pódiu chvíľami vyzeralo naozaj zaujímavo. Za hlavného headlinera boli určení chalani z Názvu stavby a musím uznať, že oprávnene. Ich vystúpenie bolo tentokrát naozaj dobre pripravené. V rýchlom slede odohrali svoje najznámejšie tracky a ľudia sa bavili.

Celkové zhrnutie – dobre pripravená akcia s dobrým publikom a skvelým obsadením, škoda toho zvuku…

Text a Fotky: Kajo

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *