Komander aka Grazzel „…lebo Aj Láv Mjuzik“


Serus Grazzel..netradične začneme tradične..ako sa darí, čo máš nové?
Zdravím Prvý, ide to ako po masle, atómy sa rozhýbali a vytvárajú energiu, ktorú si pre náš rozhovor nazvime hudba. Po novom si robím všetko po starom, čas a priestor mi praje, čiže mám toho teraz veľa na zdielanie.

Oslávil si narodeniny, aj Ajlávmjuzik oslávilo narodeniny a spolu ste nám priniesli tvoj inštrumentálny album – Come Underground – skús ho priblížiť ľudom.
Nazoomujem vám ho teda. Jedná sa o 18 trackový album, nasýtený inštrumentálnymi skladbami, ktoré si behom pol hoďky vypočuješ a stráviš pritom príjemne podfarbenú realitu. Ou, nemám na ňom žiadnych hostí a dokonca som si dovolil aj cover si spraviť sám.  A toto všetko vieš prečo? Lebo Aj Láv Mjuzik 😉

Toto ale od teba nebolo všetko tento rok, čo ešte chystáš?
Tento rok sa s Kruscifix-om v rámci našej: ,,Invázia – Kruscifix Tour 2010,, zastavíme ešte v zopár mestách ( Poprad, Skalica, Šala…) a zadelíme veci staré aj nové. Ja osobne sa veľmi teším, tie koncerty majú šťavu! V rámci roku 2010, uzre svetlo sveta aj totálne nečakaný album Komander&Dj.Sven – DNB (treba to dať a otvoriť sa trošku). Ďalej túto jeseň príde aj nové EP Invázie menom Ultimátum, čo je vlastne náš posledný release pred Kruscifix-om. Zvyšok projektov, z ktorých spomeniem aspoň Sem.Plujem som si ponechal na rok 2011.

Ty si úprimný chalan, viem že nemáš problém povedať to čo si myslíš, čiže, čo povieš na doterajšie producentské albumy čo u nás vyšli?
Kto dá viac? Thats the bullshit.  A ten nový od autora som nedokázal ani len vypočuť si celý, asi som nemal žalúdok či čo. Gebod-ov album ma taktiež nezobral za srdce a jemu samotnému sa už tiež neľubí jak sa mi zdôveril. Dosť cením ale Mukiho hmotu pretransformovanú do hudby. Vyšli u nás aj ďalšie?

Nespomeniem si ani ja takto narýchlo asi. Nejaký tvoj vzor, idol – kto ťa ovplyvnil pri tvorení hudby, alebo vôbec kto ťa nakopol k tomu tvoriť hudbu?
Zo začiatku ma kopalo asi všetko, kým som neprišiel nato ako môžem kopať ja 🙂 Idolmi sú páni: Dr.Dre a RZA.

Nejaký SK-CZ producent čo ti je najbližší (no homo:)), ktorého najviac ceníš?
Fatte, Lkama, Muki, Wich (hlavne staršiu tvorbu)

Okrem toho že robíš beaty, tak na koncertoch ťa vidno aj za mikrofónom..aké sú tvoje ambície ako MCho?(rapoval(rapuješ) si aj na Daimonionovi myslím)
Na albume Daimonion(Grazzel&Plexo) som nezarapoval ani Ň.  To máš nejakú halušku 🙂 Ambície sú koncertné akapely, hype a freestyle!

Vidíš, to sa mi stane vždy keď myslím 🙂 Ako je na tom Kruscifix? máte von video, kedy chystáte album, resp. v akom štádiu výroby sa nachádza?
Kruscifix ! ! ! snažím sa nezakríknuť to, ale album Dolnozemci bude sk-album roku 2011 a čerešňoví princovia pocítia silu rapu. Fantom, Veritas, Komander a Syn prinesú priamo zo štúdia Čierna Diera niečo, čo tu ešte nikdy predtým nebolo.

Čo ti momentálne najviac rotuje v tvojom mp3 prehravači, iPode, walkmane?
Vinnie Paz – Season Of The Assassin / trhač betónu.

Napíšem ti šesť mien-názvov a ty napíš jedným slovom prvé čo ťa napadne…ready?
Krs one – učiteľ
Dj Premier- Guru
Názov stavby – zlaté časy
Kruscifix – nadčasovosť
Slovensko – Facebook
Facebook – kontakty

Okey..dik za tvoj čas. Na záver ti nechávam priestor na vlastnú otázku, ktorú si môžeš položiť aj na ňu odpovedať 🙂 plus zanechaj nejaké odkazy, pozdravy ak chceš. Mier
Odkaz Hip-Hopu? Mier, Láska a Jednota.
PEACE!

oficiálna FB stránka
osobná FB stránka

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.