DAM-FUNK – TOEACHIZOWN EUROPE TOUR 2009


Blue Flowers & The Loud Minority po marcovej Stones Throw Europe Tour vo Viedni opäť privítali človeka označovaného za „Ambasádora Boogie Funku“ menom Dam-Funk. Umelec zastupujúci Los Angeles a (logicky) label Stones Throw Records, kde mu 20.10. výjde debutový album Toeachizown v podobe 5LP setu, alebo 2CD.

Dohady o tom, že sa zopár nadšencov vyberie k západným susedom vychutnať si „the real“ funkovú atmosféru prebiehali už nejaký ten mesiac. Ako ale býva zvykom, posádka svoje zloženie menila až do hodiny O – odjazdu. „Ochudobnení“ tak ostali Dji Spank, Spinhandz, Metys a NBZ, narozdiel od Idainy, Direkta a Róberta Zeleňáka.

Už dávno som si uvedomil, že vo Viedni je to iné. Minimálne čo sa týka parties mojich obľúbených promotérov The Loud Minority. Premiérovo som teda do dží.pi.es navolil adresu Museumsquartier, ktorý sa nachádza (ako som si uvedomil po dorazení do cieľového bodu) na spodnom konci Mariahilferstrasse, čiže v absolútnom centre. Chvíľa hľadania parkplatzu a ide sa do areálu (rozumej komplexu) galérií + múzeí + kaviarní, jednou z nich je aj Café Leopold. Neveľký podnik, nami označený za väčšiu „obývačku“ v tom čase obývalo do sto (číslom 100) ľudí a to som už vynásobil aj barmanov. Príjemná komorná atmo, nikto sa na nič nehrá, každý sa baví po svojom.

Po cca hodine prišiel čas na „headlinera“. Nízky vzrastom, vysoký svojimi skills, reprezentant West Coast – Dam-Funk sa chytá svojho remesla. Po krátkom spomienkovom štarte odkazujúcom na tvorbu Eazy.ho E sadáme na vlnu, ktorú neopúšťame nasledujúcu hodinu. Mám rád Stones Throw ako label, ale predovšetkým mám rád ich umelcov. Sú to osobnosti, multi inštrumentalisti, ale čo je hlavné „samostatné jednotky“. Dam-Funk nám predviedol ukážkovú OneManShow. Chvíľu bol dj-selektor, chvíľu spevák, chvíľu, hudobník, chvíľu producent… ideálne všetko naraz a spolu v pestrom sete plnom ako inak ukážkového funku… nádhera .. ďakujem.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *