ASSR MINIRAMP SESSION 2011


V sobotu 8.10.2011 prebehla záverečná akcia letného projektu Skate in Obluda 2011 z produkcie občianskeho združenia Asociácie Skateboardingu Slovenskej republiky s názvom ASSR Miniramp Session 2011.

Keďže v Bratislave stále absentuje poriadny skatepark, sanžila sa ASSR projektom Skate in Obluda 2011 aspoň trochu zmieniť zlé podmienky pre skateboarding v našom hlavnom meste, keď počas celého leta prevádzkovala skateboardovú minirampu z dielne tasty Constructions v záhradných priestoroch podniku Intergalaktická obluda na bratislavských Kramároch.

ASSR Miniramp Session 2011 znamenala okrem bodky za týmto projektom aj príležitosť pre lokálnych jazdcov zmerať si sily v uvoľnenej atmosfére priateľskej jam session a pochváliť sa novými kúskami, ktoré sa v minirampe počas tejto sezóny naučili.

Napriek chladnému počasiu si sily prišlo pomerať jedenásť jazdcov z rôznych kútov Slovenska a dokonca aj jedna zahraničná návšteva zo Srbska. Za gramce zasadol DJ dformd, z grilu sa podávali gurmánske špecialitky a súťaž mohla začať.

Kvalitný skateboarding od začiatku predvádzali domáci jazdci Lukáš Mihalec či Erik Cvopa,Juro Vartík z Nitry, Braňo Moravčík z Maduníc, Mišo Horečný zo Žiliny a mnohí ďalší. Z jamov po troch jazdcoch sa pomaly vykryštalizovala finálová trojka v podobe Lukáš Mihalec,Braňo Moravčík a Mišo Horečný, ktorý si na záver súťaže pripravili parádnu show.

Prvenstvo si nakoniec vybojoval lokálny matador Lukáš Mihalec a obhájil tak minuloročný titul. V tesnom závese za ním skončil Braňo Moravčík a tretie miesto išlo Mišovi Horečnému. Po skončení finále mali ešte všetci jazdci šancu zabojovať o best trick, ktorý nakoniec vyhral Braňo Moravčík so svojim trikom kickflip do frontside 50-50.

Po tomto všetkom sa všetci presunuli do vnútra Intergalaktickej obludy, kde na víťazov okrem vecných cien čakala aj trofej z dielne Tomáša Hanisa z tasty Constructions. Na záver dňa sa ešte premietlo pár krátkych filmov so skateboardovou tématikou vrátane českého videa Ketchup Kids Robotix a potom už pokračovala len voľná zábava.

ASSR by chcela poďakovať partnerom, ktorí pomohli zrealizovať projekt Skate in Obluda 2011 – mestská časť Bratislava – Nové Mesto, Bratislavský samosprávny kraj, Suriva Skateboards, Horsefeathers, Lomography.sk, Red Bull Slovensko a mediálnym partnerom – artattack.sk (je pre nás cťou spolupracovať s ASSR), boardmag.cz, skaterock.cz a sport.sk.

Výsledky ASSR Miniramp Session 2011:
1. Lukáš Mihalec
2. Braňo Moravčík
3. Mišo Horečný
4. Juro Vartík

Lomography.sk best trick:
Braňo Moravčík – kickflip to frontside 50-50

Report z otvorenia „sezóny“ v Oblude kukaj TUNAK

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.