Terchovský Budzogáň


Rockový hudobný festival Terchovský budzogáň, ktorý minulý piatok po piaty raz otvoril svoje brány, sa už počas úvodného dňa zaplnil takmer do posledného miesta. Už domáce kapely ako Zóna A, Horkýže Slíže, Manticora či Inekafe pritiahli do Terchovej tisícky divákov. Organizátori však zvýšený počet návštevníkov očakávali a tak ešte deň pred začiatkom podujatia vôbec prvýkrát v histórii zvýšili kapacitu tamojšieho Amfiteátra nad Bôrami.

Prví fanúšikovia začali do stanového tábora prúdiť už vo štvrtok ráno, deň pred oficiálnym začiatkom festivalu. Ďalším signálom úspešného ročníka bol aj rekordný predpredaj vstupeniek, ktorý prekonal aj rok 2009, kedy v Terchovej hrali americkí The Offspring. „Keď sa ešte pár hodín pred ukončením oficiálneho predpredaja predalo cez tisíc lístkov, tak sme vedeli, že sme sa dostali na hranicu kapacity. Kvôli bezpečnosti a pohodliu návštevníkov sme operatívne kompletne rozobrali jednu stranu pevného oplotenia amfiteátra a posunuli sme ho o päť metrov ďalej. Kapacitu sme tak zvýšili o ďalších dvetisíc miest,“ uviedol promotér festivalu Miroslav Tomaškovič.

Najväčší fanúšikovský nápor však prišiel v sobotu, kedy v rámci večerného programu vystúpila premiérovo skupina Tublatanka, česká kapela Kabát a legendárna nemecká heavymetalová formácia Helloween. Festival Terchovský budzogáň 2011 uzavreli v nedeľu bonusové koncerty skupín Desmod a Olympic. Predkapelou im bola mladá oravská skupiny Athology, ktorá túto pozíciu získala vďaka hlasovaniu fanúšikov na internete.

Fotky: Dušan Gajdoš
Text: SITA

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.