PRVÝ SLOVÁK V ALCATRAZE


V drsných podmienkach väznice Alcatraz sa počas víkendu uskutočnilo svetové finále Red Bull King of the Rock. V tuhom finálovom súboji neoficiálnych majstrovstiev sveta v streetbale jeden na jedného, obhájil minuloročné víťazstvo Američan Jones. Slovák Jaro Ciho nepostúpil z prvého kola cez Španiela Cuestu, no napriek tomu účasť na svetovom finále je preňho veľkým úspechom.

Z národných kvalifikácií, ktoré sa konali v 23. krajinách sveta sa do Alcatrazu dostalo 64 najlepších steetbalistov. Cez slovenské kvalifikačné sito prešiel v júnovom slovenskom finále Jaro Ciho. Najlepší slovenský streetbalista zabojoval aj na Alcatraze, no narazil na Španiela Cuestu, bývalého hráča najvyššej španielskej ligy a i napriek vyrovnanému súboju Ciho prehral. ,,Strašne ma to štve. Bohužial, dlho som sa na ihrisku nevedel zorientovať, trvalo mi skoro dve minúty, čo bolo jednoducho veľa. Potom som už konečne začal hrať, ale Španielov náskok som už nedohnal. Musím uznať, že bol dobrý, ale mohol som ho poraziť,” opísal väzenské dobrodružstvo Jaro Ciho bezprostredne po porážke.

Celý turnaj bojovali streetbalisti s ľadovou víchricou. Vo finále sa stretli obhajca titulu Jones, inak prezývaný aj Baby Shaq” a Čech Lukáš Kraus, ktorý ako jediný Európan postúpil do top 16. Obaja borci sa našetrili a chvíľami to na kurte pekne iskrilo. Napokon mal viac šťastia Jones, ktorý o jediný bodík v pomere 13:12 vyhral na Krausom a z obávanej väznice Alcatraz si odnáša tučnú odmenu 20-tisíc amerických dolárov.

HRALO SA TU!
KOŠICE, AUPARK 3.6. o 14:00h
BRATISLAVA, EUROVEA 17.6. o 14:00h
FINÁLE – BRATISLAVSKÝ HRAD 19.6 o 17:00h
SVETOVÉ FINÁLE: ALCATRAZ ISLAND, SF,USA september 2012

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.