MCM,Wuty, Dekret, Kyslah, Fatte


Myslím, že už dlho sme Vám neponúkli nejaký nový, svižný, zaujímavý slovenský rap. A dnes pri tejto tradícii aj ostaneme, nakoľko Vám ponúkame dve pesničky, kde sa za mikrofónom predstavia naši českí bratia.

Ako prvý Vám zarapuje podľa mňa spolu s Khomatorom jeden z najnedodocenejších českých MCs Wuty z UL Farmy v tracku s názvom Bez Clony. Úloha Wutyho je však v tejto veci „vedľajšia“, keďže sa jedná o track z pripravovaného producentského albumu chlapca z východu menom MCM. O tomto albume nám aj bližšie info poskytol sám autor a ja som sa rozhodol jeho výpoveď skrátiť na mená hostí a predpokladaný release date.

Takže na albume s názvom DHS (Duša,hudba,srdce) sa „predstaví viacero hostí ktorý prispeli či už scratchmi(Dj Veritas, DJ Masitty, Dj Marek 6.59) alebo rapom(Homopacientz, Impulz, Eremen, Majself, Tajná Idea, Slavoj, Duhan, N3O, Comez, Deratelump, Sedláci, Wuty, Depreza, Menfo, Neznámy Interprét, Dar, Lukaš (Esenpe). Na albume sa budú nachádzať aj traja MCS z USA King Jesk, Ice da World a EQ pričom posledného menovaného môžete poznať zo spoluprác s menami ako Block McCloud, Al Tarba, Planet Asia, Outerspace, Reef the lost Cauze a pod.)“

Mne osobne tí američania nevravia nič, ale tak keď ich je tak veľa, kto si to má vôbec pamätať. Album by mal byť von okolo v októbra/novembra. Všetko záleží však od raperov – takže ja to vidím na marec. Každopádne, dnes si vychutnajte už vyššie spomínanú podarenú vec s Wutym.

 Druhým pánom na holenie je kutnohorský Dekret ( znie to dokopy ako nejaký magazín ). Pre väčšinu z Vás je tento vajčák pojem neznámy, ale keďže náš web nedáva von uek šits, vedzte že táto vec je dobrá. Dekret predstavuje svoj prvý singel z pripravovaného EP Uličník. Keďže tento track dať von mu trvalo viac ako si vôbec dokážete predstaviť, mám za to, že o release dátume sa ani nemusíme baviť. Dnes je však reč o prvom singli s názvom Sepsat to, kde sa o beat postaral ďalší pán z Kutnej Hory – Kyslah Teslah, ktorého môžete poznať z albumu Prago Union – Dezorient Express, kde prispel svojou hudbou. O skreče sa postaral starý známy Dj Fatte, čo je záruka kvality. Informácie som vyčerpal a teda Vám neostáva nič iné, ako si tento track vypočuť. Verím, že sa bude páčiť. Užite si víkend.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.